نیمی از معتادان ۲۵ تا ۴۰ سال سن دارند

نیمی از معتادان ۲۵ تا ۴۰ سال سن دارند

فارس: جانشین رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: مطابق بررسی انجام شده در جامعه آماری یک چهارم معتادان کل کشور، ۵۱ درصد معتادان بین ۲۵ تا ۴۰ سال سن دارند. سردار علی‌نقی فودازی امروز در حاشیه حضور در مرکز نظارت همگانی ناجا افزود: مطابق بررسی‌های انجام شده، ۵ درصد معتادان بین ۲۰ تا ۲۵ […]

فارس: جانشین رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: مطابق بررسی انجام شده در جامعه آماری یک چهارم معتادان کل کشور، ۵۱ درصد معتادان بین ۲۵ تا ۴۰ سال سن دارند.
سردار علی‌نقی فودازی امروز در حاشیه حضور در مرکز نظارت همگانی ناجا افزود: مطابق بررسی‌های انجام شده، ۵ درصد معتادان بین ۲۰ تا ۲۵ ساله، ۳۵ درصد ۴۰ تا ۶۰ ساله و ۴/۱۳ درصد بالای ۶۰ سال سن دارندو تعداد معتادان زیر ۱۵ سال نیز ۱ دهم درصد است .جانشین رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا ادامه داد: شغل بیشترین معتادان کشور با ۴/۲۲ کارگر ساده و کمترین با ۶ دهم درصد شامل کارمندان است.
سردار فودازی ادامه داد: علت اعتیاد ۵۸ درصد از معتادان دوستان ناباب، ۱۱ درصد سکونت آلوده ، ۴ درصد محیط خانواده و ۲۷ درصد نامشخص است.
وی تعداد معتادان در کل کشور را ۲ میلیون نفر اعلام کرد و گفت: ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر معتاد رسمی و ۸۰۰ نفر تفننی هستند که با توجه به اینکه این آمار مربوط به سال گذشته است امروز احساس می‌کنیم با توجه به درمان معتادان و معرفی آنها به مراکز بازپروری این رقم کمتر باشد.
وی در مورد تعداد مرگ و میر معتادان گفت: در سال گذشته روزانه ۵/۱۲ نفر مرگ و میر معتادان داشتیم که احتمال می‌دهیم این رقم امسال کاهش داشته باشد.
سردار فودازی با بیان اینکه هم‌اکنون در کشور معتاد ولگرد و رها شده نداریم گفت: با اجرای طرح‌های ویژه همه معتادان ولگرد جمع‌آوری و تحت پوشش درمان قرار گرفته اند.
وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر پائین آمدن سن اعتیاد در کشور گفت: این موضوع با توجه به آمارهای ارائه شده به هیچ عنوان صحیح نیست.
وی تعداد زنان معتاد در کشور را ۳ درصد از کل معتادان ذکر کرد و گفت: بیشتر معتادان در کشور ابتدا به سمت استفاده از تریاک کشیده می‌شوند و بعد قرص‌های روان گردان مرحله دوم است.
جانشین رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه لابراتور تولید قرص اکس در کشور وجود ندارد، گفت: قرص‌های اکس موجود در کشور عموما توسط مسافران و از طریق کشورهای اروپایی وارد می‌شود.
وی گفت: در سال جاری میزان قرص‌های اکس کشف شده ۶۱۲ هزار قرص بوده است که این رقم نسبت به سال قبل ۵۶ درصد افزایش داشته است.
سردار فودازی با ارائه آمار کشفیات مواد مخدر طی ۹ ماهه گفت: طی ۹ ماهه سال جاری ۳۶۳ تن انواع مواد مخدر از قاچاقچیان کشف شده است.
وی با بیان اینکه در برخورد با باندهای قاچاق مواد مخدر سیاست پلیس از برخوردهای انتظامی به برخوردهای اطلاعاتی تغییر یافته است گفت: با این تغییر روش افزایش کشف نیز داشته‌ایم بطوریکه در سال گذشته ۶۰ درصد از مواد کشف شده توسط پلیس از طریق اقدامات اطلاعاتی بوده است.
وی گفت: طی ۹ ماهه سال جاری ۲۱۵ نفر از قاچاقچیان به هلاکت رسیدند که این رقم ۳۶ درصد افزایش یافته است.
جانشین رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با اشاره به متلاشی شدن باند مواد مخدر گفت: این باند طی ۲ هفته اخیر در استان یزد متلاشی شد که از عوامل آن ۴ هزار و ۳۰۰ کیلو مواد مخدر کشف شده است و ۶ نفر از اعضای اصلی نیز به هلاک رسیدند.
انتهای پیام/ز

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2008-01-18
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز