نیکوتین سیگار‪ ۱۱‬درصد افزایش یافته

نیکوتین سیگار‪ ۱۱‬درصد افزایش یافته اعتیاد

ایرنا-محققان “دانشکده بهداشت عمومی هاروارد” با تایید مطالعه‌ای اعلام کردند که از سال ‪ ۱۹۹۷‬تا ‪ ،۲۰۰۵‬میزان نیکوتین موجود در سیگار افزایش یافته است. به گزارش پایگاه اینترنتی لایو ساینس، تحلیل‌های انجام شده روی اطلاعات ارائه شده از سوی تولیدکنندگان سیگار به بخش بهداشت عمومی ایالت ماساچوست آمریکا نشان داد که نیکوتین موجود در هر […]

ایرنا-محققان “دانشکده بهداشت عمومی هاروارد” با تایید مطالعه‌ای اعلام کردند که از سال ‪ ۱۹۹۷‬تا ‪ ،۲۰۰۵‬میزان نیکوتین موجود در سیگار افزایش یافته است. به گزارش پایگاه اینترنتی لایو ساینس، تحلیل‌های انجام شده روی اطلاعات ارائه شده از سوی تولیدکنندگان سیگار به بخش بهداشت عمومی ایالت ماساچوست آمریکا نشان داد که نیکوتین موجود در هر سیگار سالانه بطور متوسط ‪ ۱/۶‬درصد و در عرض یک دوره هفت ساله در مجموع حدود ‪ ۱۱‬درصد افزایش یافته است. “هوارد کو” معاون رییس دانشکده بهداشت عمومی که در این تجزیه و تحلیل‌ها نقش داشته است، گفت: سیگارها وسیله دقیق و ظریفی برای رساندن مواد مخدر به بدن هستند و به گونه‌ای طراحی می‌شوند که همه‌گیری اعتیاد به توتون را تداوم ببخشند.
اما به گفته او اطلاعات دقیق در رابطه با این محصولات، در هاله‌ای از ابهام قرار داشته و از عموم پنهان نگاه داشته می‌شود.
مطالعه بخش بهداشت که اکتبر گذشته منتشر شد، در عرض یک دوره شش ساله سطوح نیکوتین را در بیش از ‪ ۱۰۰‬مارک مختلف سیگار ارزیابی کرد.
این مطالعه افزایش چشمگیری را در میزان نیکوتین ارسال شده به ریه سیگاری‌ها نشان داد.

“گرگوری کانلی” رییس “برنامه تحقیقاتی کنترل توتون” در دانشکده “بهداشت عمومی هاروارد” گفت: افزایش دیده شده در مطالعه هاروارد در درجه اول به دلیل افزایش نیکوتین در توتون خام مصرفی در سیگار است.

کانلی گفت: این مساله یا به نوع توتون مصرفی آنها مربوط می‌شود و یا ناشی از افزودن نیکوتین بیشتر به توتون آماده شده برای مصرف در سیگار است.

وی همچنین گفت یافته‌های جدید، این سوال را مطرح می‌کند که آیا صنعت توتون به راستی سرگرم رها کردن توافق نامه ‪ ۱۹۹۸‬خود با ایالتی‌هایی است که قرار است مبارزه‌ای را برای کاهش سیگار کشیدن افراد جوان آغاز کند.

از سوی دیگر نتایج این مطالعه، تعهد صنعت تولید سیگار به توافق سال ‪ ۱۹۹۸‬خود با ایالات آمریکا را مورد تردید قرار می‌دهد.

طبق این توافق قرار شد صنعت تولید سیگار مبارزه‌ای را با هدف کاستن از سیگار کشیدن جوانان آغاز کند.

شرکت تولید سیگار “فیلیپ موریس یواس‌آ” اعلام کرد اطلاعات موجود در گزارش این شرکت به ایالت نشان می‌دهد سطح نیکوتین سیگار “مارلبورو” در سال های ‪ ۱۹۹۷‬و ‪ ۲۰۰۶‬مساوی بوده است.

این شرکت اعلام کرد، این اطلاعات حاکی از آن است که نوسانات در سطح نیکوتین گاه رو به بالا و گاه رو به پایین است و این روند دائمی نیست.

اما مقامات ایالت ماساچوست، این گزارش را که اعلام می‌کند افزایش میزان نیکوتین، اعتیاد به سیگار را آسانتر و ترک آن را دشوارتر می‌کند، مورد تایید قرار دادند و آن را تایید کردند.

ماساچوست یکی از سه ایالتی است که شرکت‌های تولیدکننده سیگار را ملزم کرده است اطلاعات مربوط به سیگارهای تولیدی خود را بر اساس مشخصه‌هایی که ایالت تعیین کرده است، ارایه دهند و تنها ایالتی است که این اطلاعات را از سال ‪ ۱۹۹۷‬جمع‌آوری کرده است.

تاریخ بروزرسانی : 2007-01-21 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو