نکشیدن سیگار در محل کار مرتبط باکاهش بیماریها

نکشیدن سیگار در محل کار مرتبط باکاهش بیماریها اعتیاد

ایرنا:بر اساس مطالعه‌ای که نتایج آن روز دوشنبه در شهر مونیخ منتشر شد، ممنوعیت کشیدن سیگار در محل کار می‌تواند موارد بیماریهای ناشی از استعمال دخانیات را در اروپا بین چهار تا ‪ ۳۲‬درصد کاهش دهد.به گزارش خبرگزاری فرانسه از مونیخ، خانم “ماریتا جاکولا” پژوهشگر فنلاندی این مطالعه گفت که حداقل ‪ ۷/۵‬میلیون کارگر در […]

ایرنا:بر اساس مطالعه‌ای که نتایج آن روز دوشنبه در شهر مونیخ منتشر شد، ممنوعیت کشیدن سیگار در محل کار می‌تواند موارد بیماریهای ناشی از استعمال دخانیات را در اروپا بین چهار تا ‪ ۳۲‬درصد کاهش دهد.به گزارش خبرگزاری فرانسه از مونیخ، خانم “ماریتا جاکولا” پژوهشگر فنلاندی این مطالعه گفت که حداقل ‪ ۷/۵‬میلیون کارگر در ‪ ۱۴‬کشور اتحادیه اروپا که وی آنها را مورد مطالعه قرار داده است، در معرض دود سیگار افراد دیگر قرار دارند. در اسپانیا و هلند حدود یک سوم از افراد در معرض دود سیگار دست دوم قرار می‌گیرند که این رقم بالاترین نسبت در این زمینه است و یک سوم این تعداد نیز افرادی هستند که در محل کار در معرض دود دست دوم قرار می‌گیرند.
در کشورهای اسکاندیناوی ‪ ۴‬تا‪ ۸‬از مردم اسکاندیناوی در معرض دود سیگار افراد دیگران قرار دارند که از این لحاظ کمترین نسبت را تشکیل می‌دهند.
جاکولا گفت که ممنوعیت استعمال سیگار در اسپانیا و هلند، بیماریهای ریه و انسداد شریانهای قلب را بین چهار تا نه درصد کاهش می‌دهد و ‪ ۸‬تا ‪ ۳۲‬درصد از ابتلا به بیماریهای آسم، ذات‌الریه شدید، برونشیت مزمن و آمفیزم جلوگیری می‌کند.
بر اساس این مطالعه کارگران بلژیکی، آلمانی، فرانسوی و انگلیسی که که در حد کمتری در معرض دود سیگار دیگران قرار دارند می‌توانند شاهد کاهشی معادل چهار تا ‪ ۱۸‬درصد در این بیماریها باشند.
وی که استاد دانشگاههای بیرمنگام انگلیس و “اویولو”ی فنلاند است با اشاره به ممنوعیت کشیدن سیگار در کشورهای عضو اتحادیه اروپا گفت که تعداد افرادی که در معرض دود سیگار دیگران قرار می‌گیرند در یک فاصله زمانی چهارساعته در روز قبل از وضع این قوانین یک نفر از هر سه نفر بود که با این قوانین به یک نفر در هر ‪ ۳۰‬نفر افزایش یافت.

تاریخ بروزرسانی : 2006-09-04 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو
array(1) { [0]=> array(13) { ["title"]=> string(46) "هم اکنون دیگران می خوانند" ["show_type"]=> string(17) "mov_box_mor_views" ["show_date"]=> string(9) "month ago" ["color"]=> string(7) "#892c78" ["number"]=> string(2) "15" ["offset"]=> string(1) "0" ["offset_date"]=> string(2) "56" ["number_ads"]=> string(1) "0" ["offset_ads"]=> string(1) "0" ["link_cat"]=> string(0) "" ["cats_type"]=> string(0) "" ["description"]=> string(0) "" ["cats_box"]=> array(1) { [21]=> string(2) "64" } } }
جایگزین بوتاکس آمد