نصب دستگاه های خودپردازسرنگ در…

نصب دستگاه های خودپردازسرنگ در… اعتیاد

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مخالفت خود را با نصب آزمایشی دستگاههای خودپرداز سرنگ معتادان در اماکن عمومی اعلام کرد. به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای اعلام کرد: در پی انتشار خبری مبنی بر تایید نصب آزمایشی دستگاه های خود پرداز سرنگ و برخی […]

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مخالفت خود را با نصب آزمایشی دستگاههای خودپرداز سرنگ معتادان در اماکن عمومی اعلام کرد. به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای اعلام کرد: در پی انتشار خبری مبنی بر تایید نصب آزمایشی دستگاه های خود پرداز سرنگ و برخی لوازم استریل بهداشتی از قبیل باند، چسب زخم و کاندوم به معتادان، تاکید می شود عرضه کنترل نشده این قبیل لوازم در محیط هایی که امکان مداخلات آموزشی نباشد، به هیچ عنوان مورد تایید وزارت بهداشت نیست. در این اطلاعیه، با اشاره به این مطلب که عرضه این گونه لوازم در محیط های غیرآموزشی باعث ریخته شدن قبح رفتارهای پرخطر می شود، بر ضرورت ارائه خدمات مشاوره ای در کنار چنین طرح هایی تاکید شده است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از این قبیل لوازم به عنوان اهرمی برای ایجاد فضای آموزش به افرادی که رفتارهای پرخطر دارند، استفاده می کند و عرضه کنترل نشده آن برنامه های این وزارتخانه را در خصوص ارائه خدمات مشاوره ای و آموزشی با مشکل روبرو می کند.

چندی پیش مدیر کل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر از تایید رسمی نصب دستگاه های خودپرداز سرنگ و برخی لوازم استریل بهداشتی از قبیل باند، چسب زخم و کاندوم به معتادان به صورت پایلوت از سوی وزارت بهداشت خبر داده بود.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مخالفت خود را با برنامه نصب دستگاه های خود پرداز سرنگ و برخی لوازم استریل بهداشتی، اعلام کرد.

اطلاعیه وزارت بهداشت در حالی صادر شده است که ستاد مبارزه با مواد مخدر بارها اعلام کرده است که خودپردازهای سرنگ و لوازم بهداشتی به معتادان تنها در مراکز درمانی اعم از مراکز گذری کاهش آسیب اعتیاد (DIC) و مراکز درمانی زندان‌ها و نه اماکن عمومی، نصب می‌شوند و احتمال دسترسی افراد غیر معتاد به‌ویژه کودکان به این دستگاه‌ها غیر ممکن و همچنین امکان سوءاستفاده از آن‌ها بسیار کم است.

به گزارش ایسنا، طرح نصب خودپردازهای سرنگ به معتادان در مراکز درمان اعتیاد، هم‌اکنون در مرحله اجرای آزمایشی در ۱۰ مرکز درمانی قرار دارد و طبق اعلام مدیرکل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر، مقرر است، اجرای سراسری طرح، بعد از ارزیابی نتایج اجرای آزمایشی و پس از گذشت سه تا چهار ماه در دستور بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام

بهترین و سریعترین روش مهاجرت به استرالیا
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
تاریخ بروزرسانی : 2008-05-18 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد