نخستین سیگار بدون دود در ایتالیا ساخته شد

نخستین سیگار بدون دود در ایتالیا ساخته شد اعتیاد

ایرنا:نخستین سیگار بدون دود و بو در جهان ، از سوی یک شرکت ایتالیایی در شهر جنوبی ناپل ساخته شد. به گزارش خبرگزاری آنسا این سیگار به‌نام “نیک استیک” نخستین سیگاری است که نه بو دارد و نه دود و می‌توان از آن دراماکن عمومی نیز استفاده کرد. سیگار مذکور که ظاهر یک سیگار عادی […]

ایرنا:نخستین سیگار بدون دود و بو در جهان ، از سوی یک شرکت ایتالیایی در شهر جنوبی ناپل ساخته شد. به گزارش خبرگزاری آنسا این سیگار به‌نام “نیک استیک” نخستین سیگاری است که نه بو دارد و نه دود و می‌توان از آن دراماکن عمومی نیز استفاده کرد.
سیگار مذکور که ظاهر یک سیگار عادی را دارد، بدون تنباکو است و حتی خاکستر ایجاد نمی‌کند ، زیرا هیچ سوختی در آن وجود ندارد . در داخل این سیگار مقداری نیکوتین برابر با ‪ ۰/۹‬میلی گرم تعبیه شده است. این سیگار متشکل از یک دستگاه کوچک قابل حمل به‌اندازه یک بسته آدامس است که داخل آن یک باطری کار گذاشته شده است.
بروی این دستگاه کوچک یک “استیک” لوله سفید رنگ قرار می‌گیرد که در داخل آن یک المنت قرار دارد.
این لوله همچنین یک فیلتر همانند سیگار عادی دارد که مقداری نیکوتین درون آن نهفته شده است.
زمانیکه این سیگاراستعمال می‌شود، فقط نیکوتین آن که توسط المنت گرم شده است وارد بدن شده همانند سیگار عمل می‌کند،بدون اینکه دود و یابویی ایجاد کند.
این سیگار نسبت به یک سیگار عادی ضرر کمتری دارد، زیرا فقط نیکوتین استعمال می‌شود ، در حالیکه در سیگارهای عادی علاوه بر نیکوتین منواکسید کربن و مواد دیگری نیز استعمال می‌شوند.
بهای این سیگار ‪ ۲۹‬یورو است و تا یک ماه دیگر وارد بازار می‌شود.
قیمت”استیک ها” لوله‌های سفید حامل نیکوتین، ‪ ۴‬یورو بوده وشامل ‪ ۲۰‬فیلتر است.

تاریخ بروزرسانی : 2006-09-22 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو