«نجات»۳۰۰هزار معتاد تزریقی

«نجات»۳۰۰هزار معتاد تزریقی اعتیاد

«نجات»۳۰۰هزار معتاد تزریقیReviewed by Afshari on May 18Rating: دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان این که ایران در طرح انسداد مرز خود به همسایگان امید چندانی نبسته است، گفت: تلاش داریم طرحها را موکول به حضور آنها نکنیم، چون این امر بسیار مشکوک و مبهم است. به گزارش خبرنگار «اجتماعی» ایسنا دکتر احمدی‌مقدم […]

«نجات»300هزار معتاد تزريقيReviewed by Afshari on May 18Rating:

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان این که ایران در طرح انسداد مرز خود به همسایگان امید چندانی نبسته است، گفت: تلاش داریم طرحها را موکول به حضور آنها نکنیم، چون این امر بسیار مشکوک و مبهم است. به گزارش خبرنگار «اجتماعی» ایسنا دکتر احمدی‌مقدم عصر چهارشنبه در دیدار با «جین لماهیو» معاون رییس دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل در خصوص علت انتصاب خود به عنوان دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر توضیح داد: هدف، تمرکز سازمان یافته برخورد با مواد مخدر بوده و ما امروز نظیر دقیق‌تر تشکیلات دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل هستیم.وی با بیان این که نیروی انتظامی در ایران در ساختارهای امنیت اجتماعی دنیا بی‌نظیر است، تصریح کرد: در کشورهای دیگر پلیس در چندین سازمان جدا از هم بوده و معمولا مرزبانی در اختیار ارتشهاست، اما در ایران مجموعه نیروهای امنیت داخلی بر عهده نیروی انتظامی است.
مشاور رییس‌جمهوری با بیان این که عمدتا در گذشته تمرکز در مبارزه با عرضه مواد مخدر داشتیم و در این بخش، نقش پلیس و نیروهای امنیتی بسیار پررنگ است، اذعان کرد: در ماموریت جدید، تمرکز خوبی بر تقاضای مواد مخدر داریم و برنامه وسیعی چون طرح ملی «نجات» از روزهای آینده شروع می‌شود و از درمان در زندان تا اردوگاه، سرپناه، مراکز متادون درمانی و گذری و سازمانهای غیردولتی را برای۳۰۰ هزار معتاد تزریقی و هروئینی تجهیز و آماده کرده‌ایم.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان این که طرح فوق بزرگترین طرح در سطح ملی کشورمان است، گفت: چون بخش درمان هم، عمدتا پلیس‌مدار بوده، در حقیقت پلیس در این بخش تعیین‌کننده است و بدون حضور وی موفقیت این بخش مشکوک است.

وی ادامه داد: سال گذشته اقدامات بستن مرزهای شرقی را با سرعت و قدرت شروع کردیم و تلاش داریم امسال این طرحها را کامل کنیم و در این زمینه تجهیزات تهیه شده و در حال استقرار در محل است.

به گفته احمدی‌مقدم در یک سال گذشته، ۲۰۰ میلیون دلار صرف بستن مرزها شده است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به دلایل تمرکز ایران به معتادان هروئینی، گفت: به هر میزان کنترل در مرزها اضافه شود، قاچاقچیان به سمت مواد مخدر سبک روی می‌آورند.

وی در خصوص کمیته سه جانبه ایران، افغانستان و پاکستان با اشاره به اهتمام مسؤولان ارشد این کشورها، برای همکاری در خصوص مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان کرد: بحثهای جدی در پاکستان شد و بعد از آمدن ایران هم اقدامات خوبی چون برخورد با اشرار، آزادی گروگانهای ایرانی و …، از سوی پاکستان صورت گرفت.

احمدی‌مقدم ادامه داد: احساس می‌کنیم انتقال لوله گاز در آسیا از طریق پاکستان، این احساس را ایجاد کرده است که نیاز امنیتی مشترکی در مرزهای وجود دارد.

به گزارش ایسنا در این دیدار، همچنین جین لماهیو، معاون رییس دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل نیز با اشاره به این که ایران تاکنون خسارات جبران ناپذیری را به دلیل مسایل افغانستان، متحمل شده است، اظهار کرد: موفقیتهای ایران در حوزه مبارزه و کنترل مواد مخدر، چیزی نیست که بر ما پوشیده باشد.

وی ادامه داد: در تعدادی از مسایل مربوط به مبارزه با مواد مخدر، قطعا ایران نقش اصلی و پیشگام دارد و امیدواریم همکاری خوبی برای افزایش این نقش داشته باشیم.

وی در زمینه اختصاص اعتباری بیشتر به ایران برای مبارزه با مواد مخدر اعلام آمادگی کرد.

لماهیو، ضمن ارائه دعوت مکتوب و رسمی رییس دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل برای برگزاری اجلاس سه جانبه ایران، افغانستان و پاکستان در وین تصریح کرد: ایران باید در این کمیته سه جانبه نقش اصلی را بر عهده داشته باشد.

در پایان این دیدار دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از دعوت رییس دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل برای برگزاری این نشست در وین استقبال کرد.

انتهای پیام

تاریخ بروزرسانی : 2007-05-18 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد