نتایج بهتر ترک سیگار بصورت گروهی

نتایج بهتر ترک سیگار بصورت گروهی اعتیاد

بررسی های جدید نشان می دهد ترک سیگار بر خلاف تصور عمومی یک تصمیم شخصی و انفرادی نیست بلکه گروهی و اجتماعی می باشد. به گزارش مهر به نقل از نیویورک تایمز چسبها و آدامسهای نیکوتین و سایر موادی که به ظاهر به ترک سیگار کمک می کنند تا با عامل اجتماعی همراه نباشند فایده […]

بررسی های جدید نشان می دهد ترک سیگار بر خلاف تصور عمومی یک تصمیم شخصی و انفرادی نیست بلکه گروهی و اجتماعی می باشد.
به گزارش مهر به نقل از نیویورک تایمز چسبها و آدامسهای نیکوتین و سایر موادی که به ظاهر به ترک سیگار کمک می کنند تا با عامل اجتماعی همراه نباشند فایده چندانی نخواهند داشت.
بنابر همین گزارش سیگاری ها تمایل بیشتری دارند که به صورت گروهی ترک کنند. این بدان معنی است که برنامه های ترک سیگار به صورت گروهی نتیجه ای به مراتب بیشتر از انواع انفرادی دارند.

از طرف دیگر افراد در گروههای اجتماعی می توانند بیش از آنچه به خود کمک می کنند برای دیگران ایجاد انگیزه و کمک نمایند. بدین ترتیب شبکه های اجتماعی عادت ترک را تبلیغ می کنند.

دکتر نیکولاس کریستاکیس از دانشگاه هاروارد در تحقیقاتی که بر روی هزاران فرد سیگاری و غیر سیگاری از سال ۱۹۷۱تا ۲۰۰۳ انجام شده شرکت داشته و در این مورد معتقد است برنامه های ترک در گروههای خویشاوندی، دوستان و یا همکاران نتیجه ای به مراتب بهتر دارد.

به عقیده او همانطور که سیگاریها در جمع تمایل بیشتری به کشیدن سیگار دارند در هنگام ترک نیز وقتی به صورت گروهی سیگار را کنار بگذارند به مراتب موفق ترند . البته بدیهی است که ترک سیگار از اقدام به کشیدن آن سخت تر است.

از طرفی سیگار علاوه بر ضرر برای سلامت بدن برای سلامت اجتماع نیز مضر است و به همین علت می توان از طریق برخورد های عمومی با این کار مقابله کرد.

درست است که افراد به طور انفرادی به دلایل شخصی و روحی اقدام به کشیدن سیگار می کنند اما برای ترک عموماً انگیزه های مشابهی دارند که به موفقیت بیشتر این کار به صورت اجتماعی کمک می کند.

تاریخ بروزرسانی : 2008-05-25 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو
جایگزین بوتاکس آمد