میانگین زمان پاکی معتادان ۱۳۷ روز است

میانگین زمان پاکی معتادان ۱۳۷ روز است

جانشین مدیرعامل جمعیت خیریه تولد دوباره اظهار کرد: متاسفانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برنامه‌ریزی و پروتکلی برای درمان‌های غیردارویی اعتیاد و تداخلات اجتماعی و آموزش‌های رفتاری در مراکز درمان اعتیاد ندارد. عباس دیلمی در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پاسخ به مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که […]

جانشین مدیرعامل جمعیت خیریه تولد دوباره اظهار کرد: متاسفانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برنامه‌ریزی و پروتکلی برای درمان‌های غیردارویی اعتیاد و تداخلات اجتماعی و آموزش‌های رفتاری در مراکز درمان اعتیاد ندارد. عباس دیلمی در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پاسخ به مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که اعتیاد را درمان‌ناپذیر عنوان کرده بودند، گفت: بسیاری از بیماری‌ها از قبیل بیماری‌های جسمی و روحی مانند شیزوفرنی و دیابت هم درمان قطعی ندارند، آیا می‌توان درمان این بیماری‌ها را کنار گذاشت؟انتهای پیام

به گفته وی این در حالیست که پژوهش‌های موجود نشان می‌دهد که سم‌زدایی صرف در درمان اعتیاد تا هفت درصد و درمان‌های بازتوانی اعتیاد تا ۴۰ درصد به بهبودی می‌انجامد.
دیلمی خاطر نشان کرد: بر اساس اعلام ستاد مبارزه با مواد مخدر، میزان مانایی متادون درمانی در کشور ۲۵ درصد است و در نتیجه ۷۵ درصد معتادانی که تحت درمان با متادون قرار دارند، مجددا به اعتیاد روی می‌آورند، ولی همچنان به متادون درمانی بدون مداخلات پس از آن می‌پردازند.
به گفته وی در حال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار معتاد بهبود یافته و در حال بهبودی با میانگین ۹ ماه پاکی در کشور وجود دارد و با این وجود این سوال مطرح می‌شود که متولیان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با این وجود چرا می‌گویند راهی برای درمان اعتیاد وجود ندارد.
جانشین مدیر عامل جمعیت خیریه تولد دوباره تاکید کرد: هم اکنون با وجود صرف هزینه‌های میلیاردی به دلیل توجه صرف به درمان‌های دارویی، میانگین زمان پاکی کل معتادان ۱۳۷ روز است.
وی با بیان این که برنامه‌های سم زدایی با استفاده از تداخلات پس از آن و گروه‌های خودیاری بدون استفاده از بودجه‌های دولتی موفق عمل کرده‌اند، گفت: بر این اساس، برای درمان اعتیاد راه‌حلی وجود دارد، به طوری که نمونه‌های بسیاری از معتادان پاک شده در کشور وجود دارند.

دیلمی با اشاره به آمار معتادان بهبود یافته در جمعیت خیریه تولد دوباره،‌ یادآور شد: با قطعیت می‌توان گفت بیش از ۳۰ درصد مراجعه کنندگان از طریق مداخلات غیردارویی در این مرکز بهبودی یافته‌اند.

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
بهترین و سریعترین روش مهاجرت به استرالیا
تاریخ بروزرسانی : 2008-01-06 / نویسنده :
/
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاسامسونگکفش پاشنه مخفیدکتر تاجبخش
دکتر بتول طاهری
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
یونیک ویزاسامسونگکفش پاشنه مخفیدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری