مواد مخدر مرز ندارد

مواد مخدر مرز ندارد اعتیاد

مرکز آموزش ناجا ، سالانه دوره های آموزش متمرکز و غیر متمرکزی را برای آشنا شدن کارکنان با انواع مواد مخدر جدید و شیوه رویارویی با آنها ، برگزار می کند. رئیس مرکز آموزش پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی در گفتگو با خبرنگار مهر ، اعلام کرد: یکی از بحث های مهم در […]

مرکز آموزش ناجا ، سالانه دوره های آموزش متمرکز و غیر متمرکزی را برای آشنا شدن کارکنان با انواع مواد مخدر جدید و شیوه رویارویی با آنها ، برگزار می کند.
رئیس مرکز آموزش پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی در گفتگو با خبرنگار مهر ، اعلام کرد: یکی از بحث های مهم در مبارزه با مواد مخدر ، داشتن آگاهی لازم برای مواجه و از بین بردن آن است.سرهنگ علی سماواتی توضیح داد: در مخدرهای صنعتی که جدید هم هستند ، نیاز به داشتن اطلاعات دوچندان است. در این میان ، با توجه به نبود آشنایی کافی با مخدرهای نوین ، مسئله آموزش جایگاهی اساسی دارد. در صورت عدم تجهیز اطلاعاتی نیروهای درگیر با این مسئله ، ممکن است جلوی یک سری رفتار مجرمانه توسط مجریان قانون گرفته نشود و خسارت های جبران ناپذیری به جامعه وارد شود

رئیس مرکز آموزش پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در ادامه افزود: هم اکنون علاوه بر آموزش دوره ای کارکنان ناجا ، در صورت نیاز ویژه برخی استان ها که پس از کار کارشناسی مشخص شده ضعف هایی دارند ، آموزش های لازم با اعزام نیرو داده می شود.

سماواتی تصریح کرد: دوره ها ، به صورت کارگاه آموزشی برگزار می شوند تا کارکنان ناجا از نزدیک با نحوه شناسایی این مواد آشنا شوند. البته سلسله کارهایی نیز در زمینه پیشگیری انجام می شود ؛ زیرا نیروهای پلیس باید با راه های پیشگیری از اعنیاد به این مخدرهای جدید را بدانند.

وی یاد آور شد: اعتیاد و مواد مخدر مرز نمی شناسد و در مبارزه با آنها نباید به مخدرهای سنتی اکتفا کرد ؛ زیرا هر فردی که در فرایند اعتیاد قرار بگیرد ، ممکن است آلوده به یکی از ماده های تخدیری (چه سنتی – چه نوین) شود.

این مقام آموزشی مواد مخدر ناجا ، با اشاره به اینکه اعتیاد چهارمین بحران بشریت به حساب می آید ، گفت: باید تمامی مسئولان و برنامه ریزان در زمینه کاهش تقاضای مواد به ویژه مخدرهای صنعتی تلاش ویژه ای کنند ؛ زیرا با برخورد فیزیکی نمی توان تمام حجم مقابله با این معضل را انچام داد.

سماواتی یادآور شد: تبلیغات و آگاه سازی ، نقش بسیار مهمی در کاهش تقاضا دارند . باید اعتیاد را به همه شناساند. در این صورت ، بسیاری به علت عارضه های ناشی از این سم مهلک ، ممکن است مصرف این مخدرهای جدید را کنار بگذارند.

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
بهترین و سریعترین روش مهاجرت به استرالیا
تاریخ بروزرسانی : 2007-01-14 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامتور کیشکفش پاشنه مخفی
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد