مواد روانگردان تاثیرات مخربی بر روی ..

مواد روانگردان تاثیرات مخربی بر روی .. اعتیاد

idna.ir:مواد روانگردان تاثیرات مخربی بر روی مغز، جسم و روان فرد دارد. در تاریخ پنجشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۸۴ پزشک متخصص گفت: قرصهای روانگردان تاثیرات مخربی بر روی مغز، جسم و روان افراد مصرف‌کننده دارد. دکتر “صادق‌علی تازیکه” روز چهارشنبه در دومین روز کنفرانس آموزش زیست‌شناسی افزود: این مواد بر روی سیستم عصبی تاثیر منفی گذاشته […]

idna.ir:مواد روانگردان تاثیرات مخربی بر روی مغز، جسم و روان فرد دارد.
در تاریخ پنجشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۸۴
پزشک متخصص گفت: قرصهای روانگردان تاثیرات مخربی بر روی مغز، جسم و روان افراد مصرف‌کننده دارد. دکتر “صادق‌علی تازیکه” روز چهارشنبه در دومین روز کنفرانس آموزش زیست‌شناسی افزود: این مواد بر روی سیستم عصبی تاثیر منفی گذاشته و اختلالاتی را در مغز، جنسیت ، خواب، درد، حافظه و درجه حرارت بدن ایجاد می کند.

یک پزشک: مواد روانگردان تاثیرات مخربی بر روی مغز، جسم و روان فرد دارد یک پزشک متخصص گفت: قرصهای روانگردان تاثیرات مخربی بر روی مغز، جسم و روان افراد مصرف‌کننده دارد. دکتر “صادق‌علی تازیکه” روز چهارشنبه در دومین روز کنفرانس آموزش زیست‌شناسی افزود: این مواد بر روی سیستم عصبی تاثیر منفی گذاشته و اختلالاتی را در مغز، جنسیت ، خواب، درد، حافظه و درجه حرارت بدن ایجاد می کند. به گفته وی، همچنین اختلال در سوخت و ساز بدن، افزایش ضربان قلب، تنش عضلانی، تهوع و استفراغ، اختلال در بینایی، غش و تعریق افراد از تاثیرات مخرب مصرف مواد روانگردان بر جسم افراد است. وی در خصوص خطر مواد مخدر و قرصهای روانگردان گفت: استفاده والدین از مواد مخدر، بیماری روانی والدین، والدین بی‌مسوولیت ، دلبستگی، رفتارهای سنین نوجوانی، ضعف در درس و فعالیتهای اجتماعی و دوستان ناباب از مهمترین عوامل رویکرد به مواد مخدر و قرصهای روانگردان در نوجوانان و جوانان است. تازیکه در ادامه این کنفرانس افزود: لذت، مدارا کردن با استرس ومزاحمت، اتفاقات ناخوشایند در زندگی، کنجکاو بودن و تعاملات اجتماعی نیز از عوامل مصرف مواد روانگردان است. به گفته وی، سن شروع اعتیاد به این مواد بین ‪ ۱۳‬تا ‪ ۱۹‬سالگی می‌باشد که بین سنین ‪ ۱۸‬تا ‪ ۲۰‬جوانان بیشترین مصرف این مواد را دارند.

منبع خبر: گرگان ، خبرگزاری جمهوری اسلامی ‪۸۴-۰۹-۰۹‬
فرستنده خبر: ۰۱

تاریخ بروزرسانی : 2005-12-08 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو