منع استعمال دخانیات در رستوران‌ها

منع استعمال دخانیات در رستوران‌ها اعتیاد

تحقیقات نشان داده است: منع استعمال دخانیات در رستوران‌ها نه تنها برای سلامت عمومی خوب است بلکه حتی مانع از معتاد شدن افراد به کشیدن سیگار می‌شود. به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، این نتایج از مطالعه بر روی ۳ هزار و ۸۳۴ نفر از شهروندان ماساچوست بدست آمده و این تحقیقات در سال […]

تحقیقات نشان داده است: منع استعمال دخانیات در رستوران‌ها نه تنها برای سلامت عمومی خوب است بلکه حتی مانع از معتاد شدن افراد به کشیدن سیگار می‌شود.
به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، این نتایج از مطالعه بر روی ۳ هزار و ۸۳۴ نفر از شهروندان ماساچوست بدست آمده و این تحقیقات در سال ۲۰۰۱ از سوی پژوهشگران دانشگاه بوستون صورت گرفته است. بعلاوه دو و چهار سال بعد همین تحقیقات دنبال شد تا نتایج جامع‌تری بدست آید.

این پژوهشگران دریافتند: در شهر‌هایی که منع استعمال دخانیات در رستورانها وجود نداشت، نرخ کشیدن سیگار ۸/۹ درصد بوده اما در موارد منع استعمال دخانیات در این اماکن عمومی، میزان مصرف سیگار به ۹/۷ درصد کاهش یافته است.

این پژوهشگران اعلام کردند: وقتی کشیدن سیگار در رستوران‌ها منع می‌شود، استعمال دخانیات برای مردم از شکل عادت خارج شده و باعث می‌شود که مردم به سیگار معتاد نشوند.

انتهای پیام

تاریخ بروزرسانی : 2008-05-14 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو
جایگزین بوتاکس آمد