ممنوعیت کامل تبلیغات تنباکو

ممنوعیت کامل تبلیغات تنباکو اعتیاد

همزمان با روز جهانی مبارزه با دخانیات، سازمان بهداشت جهانی خواستار ممنوعیت کامل تبلیغ و ترویج تنباکو به عنوان عاملی برای مبارزه با استعمال دخانیات شد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، در بیانیه سازمان بهداشت جهانی آمده : یک سوم تا نیمی از استعمال کنندگان دخانیات در هرسال بر اثر استعمال این […]

همزمان با روز جهانی مبارزه با دخانیات، سازمان بهداشت جهانی خواستار ممنوعیت کامل تبلیغ و ترویج تنباکو به عنوان عاملی برای مبارزه با استعمال دخانیات شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، در بیانیه سازمان بهداشت جهانی آمده : یک سوم تا نیمی از استعمال کنندگان دخانیات در هرسال بر اثر استعمال این ماده از دنیا می روند، از همین رو تصویب قانونی برای ممنوعیت تبلیغ تنباکو ضروری است.سازمان بهداشت جهانی از کشورهای عضو و سیاست گذاران درخواست می کند تا با استفاده از قانون، ممنوعیت جامع و فراگیری را برای تمام انواع تبلیغات، ترویج و حمایت از تولید محصولات دخانی اعمال کنند.

در بخش دیگری از این بیانیه تأکید شده است که ممنوعیت تبلیغ دخانیات و تنباکو وسیله ای قدرتمند برای نجات جان بیش از ۸۵ درصد از جمیعیت یک میلیارد و ۸۰۰ میلیونی جوانی است که در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند.

در حالیکه شرکتهای تولید کننده تنباکو تلاش های خود را برای جذب مصرف کنندگان جوانی که بتوانند در سالهای طولانی محصولات خود را به آنها بفروشند، افزایش می دهند، بهداشت جهانی نیز همزمان با این تلاشها، امنیت خود را با تولید این محصولات کشنده از دست می دهد.

بر اساس گزارش رسمی سازمان بهداشت جهانی تا سال ۲۰۳۰ میلادی ، سالانه ۱۰ میلیون نفر بر اثر استعمال دخانیات کشته می شوند که ۷۰ درصد از این مرگ و میرها در کشورهای در حال توسعه رخ خواهند داد.

درپایان بیانیه سازمان بهداشت جهانی آمده : تنباکو تنها محصول قانونی است که یک سوم تا نیمی از مصرف کنندگان خود را به کام مرگ می فرستد.

تاریخ بروزرسانی : 2008-06-01 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو
جایگزین بوتاکس آمد