مقابله با پدیده استعمال دخانیات به شیوه …

مقابله با پدیده استعمال دخانیات به شیوه …

مشاور امور سلامت شهرداری تهران بر مقابله با پدیده استعمال دخانیات به شیوه سطوح شبکه‌ای تاکید کرد و گفت: ‌ایران به لحاظ جغرافیایی در چهار راه عبور مواد قرار دارد و به این علت باید با استعمال دخانیات به عنوان دروازه ورود به اعتیاد مبارزه شود. به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران […]

مشاور امور سلامت شهرداری تهران بر مقابله با پدیده استعمال دخانیات به شیوه سطوح شبکه‌ای تاکید کرد و گفت: ‌ایران به لحاظ جغرافیایی در چهار راه عبور مواد قرار دارد و به این علت باید با استعمال دخانیات به عنوان دروازه ورود به اعتیاد مبارزه شود. به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، موذنی در همایش محیط عاری از دخانیات که به مناسبت گرامیداشت روز جهانی بدون دخانیات برگزار شد گفت:‌ در برخورد با بزرگسالان بایستی از شیوه محروم سازی، ‌در جوانان مصون سازی و در نوجوانان به روش فرهنگ‌سازی استفاده شود. وی با بیان اینکه براساس مستندات برنامه پنج ساله سلامت اجتماعی در اولویت نخست قرار دارد، افزود: بنابراین الزامی است که در سطوح شبکه‌ای نسبت به مصرف دخانیات به عنوان یک رفتار و پدیده اجتماعی برخورد شود و نیز بر اساس برنامه ریزی اجتماعی، آگاه‌سازی صورت پذیرد.
موذنی با اشاره به این که در کشورهای در حال توسعه مصرف محصولات دخانی افزایش یافته است، گفت: به دنبال تغییرات صورت پذیرفته و جابه جایی بازار از یک میلیارد و ۱۰۰ هزار فرد سیگاری در دنیا، ۱۰ میلیون نفر در ایران هستند و شهرداری تهران برای تامین سلامت اجتماعی به سطوح مختلف ارتقاء، پیشگیری و درمان می‌اندیشد.

مشاور امور سلامت شهرداری تهران با بیان اینکه نتایج مطالعات حاکی از عدم انجام فعالیت‌هایی در سطوح فرهنگسازی و مصون سازی طی ۳۵ سال گذشته است، گفت: دخانیات مقدمه ورود به سایر آسیب‌های اجتماعی است که جوانان بعضا به علت الگوسازی غلط از جمله آن که سیگار دلیلی بر بروز شخصیت است به آن روی می‌آورند.

وی کاهش سن استعمال دخانیات را از عوارض مهم اجتماعی برشمرد و گفت: برآوردهای کشوری حاکی از مصرف ۵۰ میلیارد نخ سیگار است این در حالیست که تولید داخل فقط ۱۲ میلیارد نخ سیگار است.

موذنی در خاتمه بر ضرورت اعمال برخورد تدریجی با این پدیده تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، دبیر عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه سن روآوری جوانان به استعمال دخانیات ۱۳ تا ۱۵ سال است، گفت: از علل گرایش جوانان به مصرف سیگار وجود خلاء در زندگی است که والدین می‌توانند با ایجاد روابط صمیمی و دوستانه با فرزندان مانع از بروز آن شوند.

وی افزود: اگر یک درصد به سیگاریهای ایران اضافه و تولیدات محصولات دخانی ۱۰ درصد افزایش یابد (متعاقب واگذاری به بخش خصوصی) جمعا ۷ میلیون نفر به سیگاریهای کشور اضافه و هزارها میلیارد تومان هزینه حاصل می‌شود.

دبیر در خاتمه از دولت و وزارت بهداشت و شهرداری تهران خواست تا نسبت به جابجایی شرکت دخانیات و انتقال آن به خارج شهر تهران اقدام کنند.

انتهای پیام

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2007-06-01
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز