معتادان یابرای درمان مراجعه کنند

معتادان یابرای درمان مراجعه کنند

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی با اعلام اجرای طرح جمع‌آوری معتادان پرخطر گفت: معتادان دو راه بیشتر ندارند؛ یا با مراجعه به مراکز درمانی تحت درمان قرار می‌گیرند یا این که پس از دستگیری به اردوگاه‌های بازپروری انتقال می‌یابند. به گزارش گروه «حوادث» ایسنا، سردار حسین‌آبادی با اشاره به این که معتادان […]

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی با اعلام اجرای طرح جمع‌آوری معتادان پرخطر گفت: معتادان دو راه بیشتر ندارند؛ یا با مراجعه به مراکز درمانی تحت درمان قرار می‌گیرند یا این که پس از دستگیری به اردوگاه‌های بازپروری انتقال می‌یابند. به گزارش گروه «حوادث» ایسنا، سردار حسین‌آبادی با اشاره به این که معتادان پرخطر از یکم خرداد ماه سال ۸۶ جمع آوری شده و با متادون تحت درمان قرار می‌گیرند، گفت: این طرح ابتدا در پایتخت اجرا می‌شود و در این رابطه مقدمات کار برای اجرای طرح فراهم و هماهنگی لازم در ستاد مبارزه با مواد مخدر انجام شده است. وی تأکید کرد: اردوگاه شفق در تهران عملیاتی شده و از روز گذشته آماده بهره‌برداری است.

سردار حسین‌آبادی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی مسوول جمع‌آوری معتادان پرخطر و رها شده است، اما مسوولیت مراکز بازپروری در بخش مشاوره، درمان و ترخیص با وزارت بهداشت درمان است.

وی تصریح کرد: در این طرح پس از جمع‌آوری معتادان توسط پلیس، کارشناسان بهداشت و درمان تشخیص می‌دهند که معتاد به مراکز درمانی یا به اردوگاه منتقل شود.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا تاکید کرد: سعی بر آن است که معتادان جهت درمان به نزدیکترین درمانگاه وزارت بهداشت محل سکونت معتاد معرفی شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران وی افزود: وزارت بهداشت و درمان به عنوان متولی درمان معتادان با توسعه مراکز درمانی خود و نیز بهزیستی و NGOهای سراسر کشور آمادگی خود را برای مداوای معتادان پرخطر اعلام کرده است.

سردار حسین‌آبادی خاطرنشان کرد: از اول خرداد ماه، یک محل قرنطینه در پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران داریم که معتادان دستگیر شده سطح شهر ابتدا به این قرنطینه بهداشتی منتقل می‌شوند که در آنجا معتادان پرخطر شناسایی و اقدامات پزشکی لازم انجام می‌شود و پس از آن به مراکز بازپروری شفق و سایر معتادان نیز به مراکز MNTها، DICها و NGOهای سراسر کشور انتقال می‌یابند.

وی همچنین در خصوص سراسری شدن اجرای این طرح به سایت پلیس گفت: این طرح در سراسر کشور با هماهنگی‌های به عمل آمده در ۱۰ کلانشهر تهران، مشهد، کرمان، بندرعباس، شیراز، اصفهان، همدان، کرمانشاه، گیلان و تبریز به اجرا در می‌آید، اما جز در تهران، در سایر کلانتشهرها از اول تیرماه کار جمع‌آوری و اعزام معتادان به اردوگاه‌ها آغاز می‌شود.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از همه خانواده‌ها خواست در صورتی که فرد معتادی در خانواده‌شان وجود دارد، وی را برای دریافت کارت درمان در این طرح به مراکز درمانی تشویق کنند و اگر هم نیاز به همکاری پلیس بود با تلفن ۱۱۰ تماس بگیرند.

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
2007-05-24
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز