معتادان کشور ‌٣/١ سال جوانتر شدند

معتادان کشور ‌٣/١ سال جوانتر شدند اعتیاد

بر اساس نتایج طرح ارزیابی سریع وضعیت سوء‌مصرف و وابستگی به مواد مخدر که بر روی ۴۵۰۰ معتاد در استانهای مختلف کشور با انتخاب نمونه‌هایی از زندانها، مراکز درمانی و معتادان خیابانی انجام شده، میانگین سنی معتادان ۳/۱ سال کاهش یافته است. به گزارش گروه «اجتماعی» ایسنا بر اساس نتایج این طرح، میانگین سنی معتادان […]

بر اساس نتایج طرح ارزیابی سریع وضعیت سوء‌مصرف و وابستگی به مواد مخدر که بر روی ۴۵۰۰ معتاد در استانهای مختلف کشور با انتخاب نمونه‌هایی از زندانها، مراکز درمانی و معتادان خیابانی انجام شده، میانگین سنی معتادان ۳/۱ سال کاهش یافته است. به گزارش گروه «اجتماعی» ایسنا بر اساس نتایج این طرح، میانگین سنی معتادان با حذف اطلاعات زندانها، از ۳۵/۳۴ در سال ۷۷ به ۰۶/۳۳ در سال ۸۳ رسیده و اغلب معتادان در طیف سنی ۲۰ تا ۳۰ سال هستند.

گفتنی است، مقایسه جمعیت معتادان کشور با جمعیت عمومی نشان می‌دهد، نسبت جمعیت ۲۰ تا ۲۴ ساله معتادان از ۷/۱۱ درصد در سال ۷۷ به ۳/۱۷ درصد در سال ۸۳ رسیده، در صورتی که طیف سنی فوق در جمعیت عمومی کشور به ترتیب ۹/۱۴ و ۴/۱۶ درصد است.
همچنین طیف سنی افراد ۲۵ تا ۲۹ سال در بین معتادان کشور در سال ۷۷، ۸/۱۹ درصد و در سال ۸۳، ۳/۲۳ درصد و این رقم در جمعیت عمومی به ترتیب ۲/۱۲ و ۶/۱۲ درصد بوده و همچنین رشد اعتیاد در گروه سنی ۲۰ تا ۳۰ سال در سالهای اخیر بسیار محسوس است.
۳۰ هزار دانش‌آموز معتاد در مدارس تحصیل می‌کنند
به گزارش ایسنا، همچنین نتایج طرح ارزیابی سریع وضعیت سوء‌مصرف و وابستگی به مواد مخدر که از سوی موسسه داریوش انجام شده است‏، حاکیست: حدود ۱۰۰ هزار تا ۱۲۰ هزار معتاد کشور توسط دوستان هم‌مدرسه‌ای خود به مصرف مواد تشویق شده‌اند و هر چند سهم تشویق معتادان توسط دوستان مدرسه در مقابل سهم دوستان خارج از مدرسه (۷۵۰ هزار نفر) در جمعیت حدود ۲ میلیونی معتادان‏، چشمگیر نیست، اما باید گفت، از زوایه دید مسؤولان آموزش و پرورش، این رقم عدد کمی نیست.
بر اساس این گزارش، ۶/۱ درصد معتادان مورد بررسی، دانش‌آموز بوده‌اند و این محاسبه نشان می‌دهد، حدود ۳۰ هزار دانش‌آموز معتاد در آموزش و پرورش تحصیل می‌کنند و این امر نیز نیازمند توجه جدی و برنامه‌ریزی دقیق مسؤولان است.

انتهای پیام

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
بهترین و سریعترین روش مهاجرت به استرالیا
تاریخ بروزرسانی : 2007-02-20 / گردآوری :
/
امتیاز : 1 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامتور کیشکفش پاشنه مخفی
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد