معتادان از سال آینده بیمه می شوند

معتادان از سال آینده بیمه می شوند

ایسکانیوز: مدیر کل درمان ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: آیین نامه بیمه معتادان از برنامه های ستاد مبارزه با مواد مخدر است که در وزارت رفاه در حال تدوین بوده و مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز این موضوع را در قانون جدید مبارزه با موادمخدر که در حال تدوین است، می آورد. سعید صفاتیان امروز […]

ایسکانیوز: مدیر کل درمان ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: آیین نامه بیمه معتادان از برنامه های ستاد مبارزه با مواد مخدر است که در وزارت رفاه در حال تدوین بوده و مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز این موضوع را در قانون جدید مبارزه با موادمخدر که در حال تدوین است، می آورد.
سعید صفاتیان امروز در همایش درمان های سوء مصرف موادمخدر در بیمارستان میلاد افزود: در حوزه مبارزه با مواد مخدر در کشور و از سوی رییس قوه قضاییه بخشنامه ای جهت آزادسازی معتادان زندانی و پذیرش نکردن زندانیان جدید معتاد بوده است.
وی ادامه داد: بر اساس این بخشنامه، معتادان زندانی ظرف مدت یک ماه از زندان آزاد می شوند و در همین زمینه نیز زندان ها از پذیرش معتاد جدید نیز جلوگیری خواهند کرد.
صفاتیان با اشاره به طرح دستگیری قاچاقچیان موادمخدر به عنوان دیگر اتفاق مهم در حوزه مبارزه با موادمخدر، تصریح کرد: دولت نهم از زمان فعالیت خود تاکنون پنج جلسه در ستاد مبارزه با موادمخدر ریاست جمهوری برگزار کرده که در این مدت حمایت های اجتماعی از معتادان و گسترش برنامه های کاهش آسیب انجام شده است.
مدیرکل درمان ستاد مبارزه با موادمخدر افزود: از علل افزایش بار مراجعه به مراکز درمانی، آزادی معتادان زندان است که به این مراکز درمانی معرفی شدند و همچنین دستگیری قاچاقچیان بوده که به دلیل کاهش موادمخدر در بازار، آنان را برای دریافت متادون و کمک های حمایتی به آنان از طریق هدایت معتادان به سوی زندگی سالم از دیگر اقدامات ستاد مبارزه با موادمخدر است که با تصویب این ستاد، دستورالعمل های اجرایی آن نیز در دولت تدوین می شود.
صفاتیان ابراز داشت: طی شش ماه اول سال ۸۶، پذیرش درمان نگهدارنده با متادون ۱۳۰ درصد و تعداد مراکز DIC نیز ۱۰۰ درصد در کشور افزایش یافته است.
مدیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به اختصاص ۴۰ درصد بودجه ستاد به کاهش آسیب معتادان گفت: هم اکنون حدود ۷۰ هزار معتاد در کشور تحت پوشش درمان نگهدارنده با متادون قرار دارند.
وی از ساماندهی توزیع متادون در کشور خبر داد و اظهار داشت: همه تولیدکنندگان داروی متادون باید از نام ژنریک یعنی متادون بر روی دارو استفاده کرده و از نام های دیگر همچون متادکس بپرهیزند./۰۵/۱۲۰

خبرنگار: ۱۸۷

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
بهترین و سریعترین روش مهاجرت به استرالیا
تاریخ بروزرسانی : 2007-10-30 / گردآوری :
/
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاسامسونگکفش پاشنه مخفیدکتر تاجبخش
دکتر بتول طاهری
نظر خود را بنویسید - نظرات کاربران (۰)
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
یونیک ویزاسامسونگکفش پاشنه مخفیدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری