مصرف کوکائین در ابتلا به پارکینسون مؤثر است - اعتیاد

مصرف کوکائین در ابتلا به پارکینسون مؤثر است

مصرف کوکائین در ابتلا به پارکینسون مؤثر است اعتیاد

idna.ir : مصرف کوکائین می‌تواند باعث ابتلا به بیماری پارکینسون در افراد خصوصا در سالهای سالخوردگی آنان گردد. نقل از پایگاه اینترنتی مؤسسه تحقیقاتی ممینوس ایالات متحده،پژوهش های صورت گرفته از سوی محققان این مرکز حاکی از آن است که مصرف ماده مخدر کوکائین که در بسیاری از مواد اعتیاد آور یافت می‌شود می‌تواند دارای […]

idna.ir : مصرف کوکائین می‌تواند باعث ابتلا به بیماری پارکینسون در افراد خصوصا در سالهای سالخوردگی آنان گردد. نقل از پایگاه اینترنتی مؤسسه تحقیقاتی ممینوس ایالات متحده،پژوهش های صورت گرفته از سوی محققان این مرکز حاکی از آن است که مصرف ماده مخدر کوکائین که در بسیاری از مواد اعتیاد آور یافت می‌شود می‌تواند دارای آثاری در ۲ دهه بعدی زندگی فرد از جمله ابتلا به پارکینسون باشد.

مصرف کوکائین در ابتلا به پارکینسون مؤثر است مصرف کوکائین می‌تواند باعث ابتلا به بیماری پارکینسون در افراد خصوصا در سالهای سالخوردگی آنان گردد. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی مؤسسه تحقیقاتی ممینوس ایالات متحده،پژوهش های صورت گرفته از سوی محققان این مرکز حاکی از آن است که مصرف ماده مخدر کوکائین که در بسیاری از مواد اعتیاد آور یافت می‌شود می‌تواند دارای آثاری در ۲ دهه بعدی زندگی فرد از جمله ابتلا به پارکینسون باشد. این پژوهش ها حاکی از آن است که زنانی که در دوره بارداری خود مواد اعتیاد آور از جمله کوکائین مصرف می‌کنند کودک خود را در معرض شدیدترین خطرات ابتلا به پارکینسون قرار می‌دهند،چرا که دستگاه عصبی کودک که در دوران جنینی در حال شکل گیری است از این طریق به شدت آسیب می‌بیند. ریچارد اسمیت که از محققان این تحقیق است،در این باره می‌گوید: مصرف کوکائین در افراد بزرگسال می‌تواند موجب ابتلا به پارکینسون در ۲ دهه بعدی زندگی آنها شود و در مادران باردار می‌تواند به ابتلای سریع جنین به این بیماری منجر شود. در حال حاضر دو میلیون آمریکایی معتاد به ماده مضر کوکائین هستند و تعداد بسیار بیشتری از مواد مخدر دیگر مانند ماری جوانا، تریاک، هروئین و …استفاده می‌کنند.
منبع خبر: خبرگزاری فارس:۲۵-۹-۸۴

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
تاریخ بروزرسانی : 2005-12-19 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :