مصرف هر شکلی از تنباکو خطرناک است

مصرف هر شکلی از تنباکو خطرناک است اعتیاد

ایسکانیوز ـ کارشناسان بهداشت جهانی اخطار داده‌اند که مصرف هر شکلی از تنباکو خطرناک است و اقدامات لازم جهت بالا بردن سطح آگاهی مردم در این رابطه هر چه سریع‌تر باید صورت گیرد. به نقل از بی‌بی‌سی، در یک بررسی که در کشور کانادا صورت گرفت و در حدود ۲۷۰۰۰ نفر را در بر گرفته […]

ایسکانیوز ـ کارشناسان بهداشت جهانی اخطار داده‌اند که مصرف هر شکلی از تنباکو خطرناک است و اقدامات لازم جهت بالا بردن سطح آگاهی مردم در این رابطه هر چه سریع‌تر باید صورت گیرد.
به نقل از بی‌بی‌سی، در یک بررسی که در کشور کانادا صورت گرفت و در حدود ۲۷۰۰۰ نفر را در بر گرفته بود مشخص شد، در معرض قرار گرفتن و مصرف کردن هر نوعی از تنباکو چه به صورت کشیدن و یا جویدن در هر صورت منجر به بروز حملات قلبی خواهد شد. هم‌اکنون در حدود ۳/۱ میلیارد نفر از جمعیت جهان سیگاری هستند که ۸۲ درصد از آنها در کشورهای در حال توسعه به سر می‌برند. قابل توجه است بررسی‌ها بر روی جویدن تنباکو، کشیدن تنباکو از میان لوله آب که موسوم به شیشه است و در خاورمیانه مرسوم است و همچنین قرار دادن تنباکو بر روی برگی خشک و بستن آن به وسیله نخ که بیشتر در جنوب آسیا مرسوم است، صورت گرفته و در آزمایشی که صورت گرفت مشخص شد خطر بروز حمله قلبی در افراد سیگاری سه برابر بیش از افرادی است که اصلا سیگار مصرف نکرده‌اند.

تاریخ بروزرسانی : 2006-08-22 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو
جایگزین بوتاکس آمد