مصرف مواد مخدرعامل افزایش سرطان

مصرف مواد مخدرعامل افزایش سرطان اعتیاد

رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی گفت: سرطان‌های دستگاه گوارش، شایع‌ترین سرطان در شمال شرق کشور است. به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه خراسان، دکتر سعید عبدالحسینی در حاشیه کنگره بین‌المللی سرطان‌های دستگاه گوارش درمشهد طی نشست مطبوعاتی افزود: سرطان‌های دستگاه گوارش در کشور ما در سنین پایین هم شیوع نسبتا زیادی […]

رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی گفت: سرطان‌های دستگاه گوارش، شایع‌ترین سرطان در شمال شرق کشور است.
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه خراسان، دکتر سعید عبدالحسینی در حاشیه کنگره بین‌المللی سرطان‌های دستگاه گوارش درمشهد طی نشست مطبوعاتی افزود: سرطان‌های دستگاه گوارش در کشور ما در سنین پایین هم شیوع نسبتا زیادی دارد. وی افزود: مصرف مواد مخدری مثل ناس و تغییرعادات تغذیه‌ای در شمال ‌شرق کشور باعث افزایش شیوع سرطان‌های دستگاه گوارش در این مناطق شده است.

رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی، مسائل ژنتیکی و عوامل محیطی مثل مصرف غذاهای فست فود، نوشیدنی‌های داغ و مصرف دخانیات و سیگار را از علل اصلی ابتلا به سرطان‌های دستگاه گوارش برشمرد و افزود: براساس تحقیقات اخیر، غذاهای کبابی و آلودگی هوا هم زمینه ساز بروز این سرطان‌ها هستند.

دکترعبدالحسینی با بیان اینکه شیوع سرطان‌های دستگاه گوارش در بعضی کشو‌رهای پیشرفته یک دهم کشورما است، خاطرنشان کرد: طبق تحقیقاتی که در سال۷۰ صورت گرفت، حدود ۶ درصد از افراد جامعه مبتلا به این سرطان بودند.

رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی با اشاره به تاثیرمصرف میوه و سبزی در پیشگیری از سرطان‌های دستگاه گوارش، بر لزوم فرهنگ‌سازی و کاهش عوامل زمینه ساز ابتلا به این سرطان‌ها تاکید کرد.

وی از ارائه ۱۰ تا ۱۲ مقاله و برگزاری ۴۰ سخنرانی، کارگاه و میزگرد مختلف در این سمینار خبر داد و افزود: بعضی از مقالات ارائه شده از جمله معتبرترین مقالات جهان و کشور محسوب می‌شوند.

انتهای پیام

کد

تاریخ بروزرسانی : 2008-06-01 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو