مصرف ماری جواناوحشیش میزان …

مصرف ماری جواناوحشیش میزان … اعتیاد

ایسنا:به گفته متخصصان قلب و عروق میزان ابتلا به سکته قلبی درطی یک ساعت بعد از مصرف حشیش و ماری جوانا به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. دکتر«مصطفی داستانی» متخصص قلب وعروق ضمن بین مطلب فوق درگفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران، عنوان داشت: ماری جوانا وحشیش دو ترکیب به هم‌پیوسته […]

ایسنا:به گفته متخصصان قلب و عروق میزان ابتلا به سکته قلبی درطی یک ساعت بعد از مصرف حشیش و ماری جوانا به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد.
دکتر«مصطفی داستانی» متخصص قلب وعروق ضمن بین مطلب فوق درگفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران، عنوان داشت: ماری جوانا وحشیش دو ترکیب به هم‌پیوسته هستند که به طرق مختلف مورد مصرف قرار می‌گیرند که شایع‌ترین آن به شکل کشیدن است.
این متخصص با اعلام این مطلب که جذب سریع مواد مذکور از ریه به دستگاه گوارشی منجر به اثرات سریع‌تر و قابل توجه‌ترمی‌شود ادامه داد: به این ترتیب طی چهار تا شش ساعت در بدن فرد باقی مانده و در میزان‌های متفاوت منجر به اثرات متناقض بر روی سیستم قلبی‌عروقی می‌شوند.
وی افزود: به نحوی که با تاثیر بر سیستم عصبی خودکار قلب منجر به تولید ضربان‌های نابه جا و درپی افزایش غیرمطلوب ضربان‌های قلب منجربه ایجاد دردها و حملات قلبی در بیماران مبتلا به تنگی عروق قلبی می‌شود.
دکترداستانی درپایان شایع‌ترین ماده شیمیایی سو ء مورد استفاده درایالات متحده را ماری جوانا ذکر واعلام کرد: به طوری که ۳۰ درصد افراد آمریکایی با سن بیشتر از ۱۲ سال حداقل یکبار مصرف آن را تجربه کرده اند.
لازم به ذکر است؛ به طور متوسط سالانه بیش از ۱۸ میلیون نفر در دنیا از ماری جوانا استفاده می‌کنند.

انتهای پیام

تاریخ بروزرسانی : 2006-10-24 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو