مصرف سیگار قبل از ۲۰ سالگی ..

مصرف سیگار قبل از ۲۰ سالگی .. اعتیاد

idna.ir :مصرف سیگار قبل از ۲۰ سالگی خطر معتاد شدن را افزایش می دهد. دکتر محمدرضا کردی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری “مهر” افزود: بر اساس تحقیقات موجود ، سیگار کشیدن در بسیاری از موارد مقدمه و پیش زمینه اعتیاد افراد را فراهم می کند.نماینده تام الاختیار سابق سازمان تربیت بدنی در ستاد مبارزه […]

idna.ir :مصرف سیگار قبل از ۲۰ سالگی خطر معتاد شدن را افزایش می دهد.
دکتر محمدرضا کردی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری “مهر” افزود: بر اساس تحقیقات موجود ، سیگار کشیدن در بسیاری از موارد مقدمه و پیش زمینه اعتیاد افراد را فراهم می کند.نماینده تام الاختیار سابق سازمان تربیت بدنی در ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: وقتی ورزش در زندگی جوانان به فراموشی سپره می شود یک تعارف کوچک جوان را به سمت سیگاری شدن و در ادامه اعتیاد می کشاند.

مصرف سیگار قبل از ۲۰ سالگی خطر معتاد شدن را افزایش می دهد بسیاری از افراد معتاد به مواد مخدر قبل از سن ۲۰ سالگی سیگار کشیدن را تجربه کرده اند. دکتر محمدرضا کردی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری “مهر” افزود: بر اساس تحقیقات موجود ، سیگار کشیدن در بسیاری از موارد مقدمه و پیش زمینه اعتیاد افراد را فراهم می کند.نماینده تام الاختیار سابق سازمان تربیت بدنی در ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: وقتی ورزش در زندگی جوانان به فراموشی سپره می شود یک تعارف کوچک جوان را به سمت سیگاری شدن و در ادامه اعتیاد می کشاند.وی افزود: البته این به این معنی نیست که تمام افراد سیگاری ، معتاد هم هستند اما نباید تاثیر سیگار کشیدن در اعتیاد افراد را از نظر دور داشت. کردی اظهار داشت: اگر بساط ورزش و تفریحات سالم گسترده شود ، به طور قطع از گستره مصرف مواد مخدر و همچنین سیگار کاسته خواهد شد.استادیار دانشگاه تهران خاطر نشان ساخت: طبق تحقیقات موجود سیگار کشیدن و استعمال مواد مخدر اعتماد به نفس اولیه و امید به زندگی را در افراد کم می کند . بنابراین جوانان و خانواده های آنان در تمام سنین به ویژه قبل از ۲۰ سالگی باید با هوشیاری با این موضوع برخورد کنند.

منبع خبر: خبرگزاری مهر ۲۳-۹-۸۴

تاریخ بروزرسانی : 2005-12-15 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو