مصرف سیگار در بین زنان،افزایش یافته

مصرف سیگار در بین زنان،افزایش یافته

مدیرموسسه تغذیه، سلامت و توسعه گفت: ‌۳۱ درصد کودکان زیر ‌۶ سال دچار کمبود روی هستند که یکی از دلایل آن استفاده بیش از اندازه از کودهای نیتراته در زمین‌های کشاورزی است. به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان، دکتر ربابه شیخ‌الاسلام در«دومین همایش سراسری ارتقای سلامت زنان با محور […]

مدیرموسسه تغذیه، سلامت و توسعه گفت: ‌۳۱ درصد کودکان زیر ‌۶ سال دچار کمبود روی هستند که یکی از دلایل آن استفاده بیش از اندازه از کودهای نیتراته در زمین‌های کشاورزی است.
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان، دکتر ربابه شیخ‌الاسلام در«دومین همایش سراسری ارتقای سلامت زنان با محور خانواده سالم»، در بیمارستان امام رضا (ع) مشهد اظهار داشت: در بحث تغذیه همه باید با هم کار کنند و تنها وزارت بهداشت، مسوول نیست. وی افزود: در حال حاضر زنان و جوانان، ‌۳۹ درصد کمبود روی دارند که در همین زمینه استان‌های جنوبی کشور وضعیت بحرانی دارند. به طوری که ‌۷۰ درصد کودکان زیر ‌۲ سال در استان سیستان و بلوچستان دچار کمبود روی هستند.

مدیرموسسه تغذیه، سلامت و توسعه در خصوص کمبود آهن در کشور گفت: اگر وضعیت فعلی کشور در کمبود آهن را دو سوم کاهش دهیم، بهره‌وری در حدود ‌۷ میلیارد دلار افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اهمیت تغذیه نوزادان و کودکان با ریزمغذی‌ها اظهار داشت: ابتلای شیرخوران به کم‌خونی ناشی از کمبود آهن باعث می‌شود که ‌۹ امتیاز از ضریب هوشی آنان کاسته شود، همچنین نوزادانی که دچار کمبود ید می‌شوند تا ‌۱۳ امتیاز از ضریب هوشی و نوزادان محروم از شیر مادر نیز تا ‌۸ امتیاز از ضریب هوشی آنها کاسته می‌شود.

عضوهیات علمی وزارت بهداشت ادامه داد: در حال حاضر با افزایش وزنی در جامعه روبرو هستیم که با وجود اضافی وزن، دچار سوء تغذیه هستند و در سبد غذایی این افراد تنوع و تعادل غذایی وجود ندارد.

وی یکی از دلایل افزایش بیماری‌های قلبی و عروقی در کشور را افزایش مصرف روغن‌های جامد دانست و گفت: ‌۷۰ درصد روغن‌های مصرف شده در شیرینی‌جات، روغن‌های ایزومر ترانس اشباع شده است که باید در این رابطه وزارت بازرگانی تجدید نظری داشته باشد و این نوع روغن‌ها را به دلیل ارزان بودن و موافقت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی وارد نکند.

همچنین دکتر مهدی حسن‌زاده، متخصص قلب و عروق در ادامه این همایش گفت: بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان سینه از جمله دلایل عمده مرگ و میر در بین زنان کشور است، به گونه‌ای که از ‌۳۰ مرگ زنان یک مورد به دلیل بیماری سرطان سینه و ۶/۲ مرگ و میر زنان بر اثر بیماری‌های قلبی عروقی است.

وی با بیان این که میزان از کار افتادگی بعد از سکته در بین زنان ‌۳۰ درصد است، اظهار داشت: این رقم در بین مردان در حدود ‌۲۰ درصد است و کنترل فاکتورهای خطر در بین زنان با سرعت و موفقیت کمتری پیش‌ می‌رود.

وی به افزایش مصرف دخانیات در بین زنان در چند ساله اخیر اشاره داشت و گفت: در آمارهای بین المللی مصرف سیگار در بین زنان در حدود ‌۲۵ درصد افزایش یافته است که بیشتر در سنین زیر ‌۳۰ سال است.

انتهای پیام

کد خبر: ۸۶۰۴-۰۷۳۶۸

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
2007-07-05
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز