مصرف سیگار باعث کاهش امید به زندگی می شود

مصرف سیگار باعث کاهش امید به زندگی می شود اعتیاد

درباره مضرات سیگار کشیدن بر سلامت تحقیقات بسیاری انجام گرفته است و نتایج این تحقیقات نشان دهنده تاثیر منفی سیگار بر سلامت افراد و کاهش امید به زندگی در سیگاری‌هاست. دکتر هاشم کریم خوانی، متخصص ریه، در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا – واحد علوم پزشکی ایران، گفت: افراد سیگاری به دلیل احساس […]

درباره مضرات سیگار کشیدن بر سلامت تحقیقات بسیاری انجام گرفته است و نتایج این تحقیقات نشان دهنده تاثیر منفی سیگار بر سلامت افراد و کاهش امید به زندگی در سیگاری‌هاست.
دکتر هاشم کریم خوانی، متخصص ریه، در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا – واحد علوم پزشکی ایران، گفت: افراد سیگاری به دلیل احساس خستگی و افسردگی می‌خواهند سیگار را ترک کنند که این احساس باعث کاهش امید به زندگی در آنها می شود. وی افزود: ۴۸ درصد از افراد سیگاری به کمک دارو، یک سوم به کمک برچسب‌های نیکوتین ، ۲۲ درصد به کمک آدامس نیکوتین و ۳ درصد از روش‌های دیگر برای ترک استفاده می کنند.

دکتر کریم خوانی تاکید کرد: تحقیقات نشان می دهد سیگاری هایی که برای ترک سیگار از دارو استفاده می کنند ، موفق تر از کسانی هستند که خودسرانه و بدون مشورت با افراد متخصص وارد عمل می شوند.

انتهای پیام

تاریخ بروزرسانی : 2009-08-19 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو