مصرف سیگار احتمال بروزسرطان گوارش را افزایش می‌دهد

مصرف سیگار احتمال بروزسرطان گوارش را افزایش می‌دهد اعتیاد

ایسنا:سیگار در بروز بسیاری از ناراحتی‌های خوش‌خیم و بدخیم گوارشی نقش دارد و موجب افزایش احتمال بروز سرطان‌های معده، کبد، لوزالمعده و روده بزرگ می‌شود. دکتر«شهرام آگاه» ضمن بیان خبر فوق اظهارداشت : سیگار به دلیل ایجاد زخم معده واثنی عشر،تغییر در حرکات روده بزرگ و رفلاکس، در نهایت باعث ایجاد سرطان‌های گوارشی می‌انجامد.وی با […]

ایسنا:سیگار در بروز بسیاری از ناراحتی‌های خوش‌خیم و بدخیم گوارشی نقش دارد و موجب افزایش احتمال بروز سرطان‌های معده، کبد، لوزالمعده و روده بزرگ می‌شود.
دکتر«شهرام آگاه» ضمن بیان خبر فوق اظهارداشت : سیگار به دلیل ایجاد زخم معده واثنی عشر،تغییر در حرکات روده بزرگ و رفلاکس، در نهایت باعث ایجاد سرطان‌های گوارشی می‌انجامد.وی با اشاره به اینکه، سیگار کشیدن باعث اختلال در حرکات و نیز ترشحات دستگاه گوارش می‌شود و این امر منجر به تشدید سوءهاضمه را خواهد شد؛ ادامه داد: اختلال در حرکات دستگاه گوارش همچنین باعث تهوع، ترش کردن، درد، یبوست و بعضا ایجاد اسهال می‌گردد.
دکتر آگاه در خصوص بیشترین عوارض سیگار بر دستگاه گوارش گفت: بیشترین عارضه سیگار بر افزایش میزان سوءهاضمه و نیز زخم‌های معده و اثنی عشر است.
وی افزود: همچنین سیگار اثر داروهایی که برای درمان زخم‌های مزمن گوارشی از جمله زخم معده و اثنی عشر مصرف می‌شوند را کاهش می‌دهد به طوریکه این بیماران بسیار دیرتر از سایر افراد بیمار غیر سیگاری بهبود می‌یابند.
این متخصص در پایان به افراد مصرف کننده سیگار توصیه کرد: با قطع مصرف سیگار از ابتلا به عوارض گوارشی پیشگیری کنید.

تاریخ بروزرسانی : 2006-09-19 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو