مصرف دخانیات و قلیان شایع‌ترین…

مصرف دخانیات و قلیان شایع‌ترین… اعتیاد

ایرنا-استفاده از دخانیات و قلیان مهمترین عوامل در ایجاد بیماری‌های شایع حنجره و خصوصا ابتلا به سرطان حنجره در بین اقشار مختلف جامعه است. دکتر محمد حسین حکمت آرا رییس انجمن علمی گوش، گلو، بینی، سر و گردن ایران ضمن اعلام خبر برگزاری کنگره بین‌المللی بیماری‌های حنجره و اختلافات صوت در اردیبهشت ماه در تهران، […]

ایرنا-استفاده از دخانیات و قلیان مهمترین عوامل در ایجاد بیماری‌های شایع حنجره و خصوصا ابتلا به سرطان حنجره در بین اقشار مختلف جامعه است. دکتر محمد حسین حکمت آرا رییس انجمن علمی گوش، گلو، بینی، سر و گردن ایران ضمن اعلام خبر برگزاری کنگره بین‌المللی بیماری‌های حنجره و اختلافات صوت در اردیبهشت ماه در تهران، اظهار داشت که حنجره به عنوان یک عضو حساس و استثنایی در حلق و در مسیر ورود هوا و غذا قرار داد که به دلیل شرایط خاص تشخیصی و عدم آگاهی و اطلاع عموم از بیماریها و مشکلات موجود این عضو، کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. وی آلودگی هوا و مصرف دخانیات به خصوص قلیان را مهمترین عامل در بیماری‌های حنجره، تغییرات صوت و خصوصا ابتلا به سرطان حنجره دانست و گفت:
حنجره ویبراتو اصلی صدا و محل تشکیل صوت است و نقش بسیار مهمی در انتقال احساسات و عواطف و برقراری ارتباطات اجتماعی دارد و به همین علت باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد و در جهت سلامت و بهداشت آن تلاش شود.
دکتر حکمت آرا همچنین اعلام کرد که کنگره بین‌المللی بیماری‌های حنجره و اختلالات صوت از تاریخ ‪ ۱۲‬تا ‪ ۱۴‬اردیبهشت ماه در تهران برگزار می‌شود و در آن جدیدترین روشهای پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌های حنجره مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
وی افزود استفاده از تجهیزات متخصصان، جراحان و اساتید داخل و خارج کشور، ارتباط با مجامع بین‌المللی در جهت رشد و ارتقاء سطح علمی در کشور و همچنین اطلاع رسانی شایسته به افکار عمومی در زمینه مشکلات و نارسایی‌های این عضو حساس، از دیگر اهداف برگزاری کنگرده یاد شده خواهد بود.

تاریخ بروزرسانی : 2007-02-13 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو