مصرف انواع توتون، خطرابتلا به سکته قلبی….

مصرف انواع توتون، خطرابتلا به سکته قلبی…. اعتیاد

جام جم آنلاین: تحقیق نشان داد مصرف توتون به شکل های مختلف از راه دود کردن، جویدن یا دود دست دوم، خطر ابتلا به سکته قلبی را تا سه برابر افزایش می دهد. به گزارش پایگاه اینترنتی الجزیره، محققان با بررسی ۲۷ هزار نفر از ۵۲ کشور دریافتند استفاده از توتون به شکل های مختلف […]

جام جم آنلاین: تحقیق نشان داد مصرف توتون به شکل های مختلف از راه دود کردن، جویدن یا دود دست دوم، خطر ابتلا به سکته قلبی را تا سه برابر افزایش می دهد.
به گزارش پایگاه اینترنتی الجزیره، محققان با بررسی ۲۷ هزار نفر از ۵۲ کشور دریافتند استفاده از توتون به شکل های مختلف مثل قلیان در خاورمیانه یا به شکل دانه ای ، برای سلامت ضرر دارد.
محققان با مقایسه این افراد مشاهده کردند آن ها تا سه برابر بیش از غیرسیگاری ها به سکته قلبی مبتلا می شوند.
سالم یوسف و کان تیو از دانشگاه مک ماسترو در اونتاریو کانادا با انجام تحقیق دریافتند کسانی که مدتی است استعمال دخانیات را ترک کرده ا ند، تا حد زیادی از ابتلای خود به سکته قلبی جلوگیری می کنند.
کسانی که حداقل ۱۰ سیگار در روز می کشیدند پنج سال پس از ترک سیگار، به هیچ وجه به سکته قلبی متبلا نشدند اما کسانی که بیش از ۲۰ سیگار در روز می کشیدند تا ۲۰ سال پس از ترک نیز تا ۲۲ درصد در معرض ابتلا به سکته قلبی قرار دارند.
یوسف گفت: احتمال ابتلا به سکته قلبی با استعمال دخانیات ارتباط دارد و پس از ترک سیگار، این احتمال به شدت کاهش می یابد.

تاریخ بروزرسانی : 2006-08-22 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو
جایگزین بوتاکس آمد