مصرف الکل در ایران افزایش یافته است

مصرف الکل در ایران افزایش یافته است اعتیاد

ایسنا:وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی بر تحریم مصرف مشروبات الکلی در این کشورها تاکید کردند.دکتر رسول دیناروند معاون غذا و داروی وزارت بهداشت در این اجلاس گفت:‌ پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تولید، پخش و استفاده از الکل در ایران تحریم شد و تنها استفاده طبی از آن و زیر نظر دولت مجاز است […]

ایسنا:وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی بر تحریم مصرف مشروبات الکلی در این کشورها تاکید کردند.دکتر رسول دیناروند معاون غذا و داروی وزارت بهداشت در این اجلاس گفت:‌ پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تولید، پخش و استفاده از الکل در ایران تحریم شد و تنها استفاده طبی از آن و زیر نظر دولت مجاز است و مجوز استفاده از آن حتما باید از وزرات بهداشت دریافت شود. وی افزود: متاسفانه در سالهای اخیر مصرف الکل در ایران افزایش پیدا کرده و به صورت غیرقانونی وارد می‌شود و از آن سوءاستفاده می‌شود لذا دولت باید از ورود غیرقانونی و استفاده‌های غیر مجاز آن جلوگیری کند.
دکتر خان وزیر بهداشت کشور پاکستان نیز بیان داشت: اگر ما به قوانین اسلام عمل کنیم هیچ مشکل حاد در رابطه با مصرف مشروبات الکلی نخواهیم داشت و ما باید به تعلیمات دینی رجوع کنیم.
وی افزود: از زمانی که وضعیت مالی منطقه رو به بهبود گذاشت مصرف مشروبات الکلی توسط جوانان منطقه نیز زیاد شد و ما بایستی الگوهای مذهبی را جایگزین الگوهای کاذب کنیم تا جوانان ما به سمت مشروبات الکلی نروند.
وزیر کشور یمن کشور در این نشست گفت: ما اصلا آمار قابل اطمینانی در رابطه با درصد استفاده از مشروبات الکلی نداریم اما وجود این معضل را در کشورمان انکار نمی‌کنیم و در این رابطه کمیته‌ای تشکیل داده‌ایم تا این مسئله را بررسی کنند.
وی در خاتمه خاطرنشان کرد: کشورهایی هستند که مصرف مشروبات الکلی را ممنوع کرده‌اند اما این مشروبات در کشورهایشان تولید می‌شود.

تاریخ بروزرسانی : 2006-09-11 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو