مردم آمریکا بیش‌ترین تمایل به…

مردم آمریکا بیش‌ترین تمایل به… اعتیاد

مردم آمریکا بیش‌ترین تمایل به…Reviewed by Afshari on Jul 5Rating: فارس: مردم آمریکا در میان کشورهای جهان بیش‌ترین درصد استفاده از دخانیات، ماری جووانا و کوکائین دست کم برای یک بار در طول زندگیشان را دارا هستند. به نقل از پایگاه خبری HealthDay، محققان سازمان بهداشت جهانی در تحقیقی درباره مصرف الکل، دخانیات و مواد […]

مردم آمريكا بيش‌ترين تمايل به...Reviewed by Afshari on Jul 5Rating:

فارس: مردم آمریکا در میان کشورهای جهان بیش‌ترین درصد استفاده از دخانیات، ماری جووانا و کوکائین دست کم برای یک بار در طول زندگیشان را دارا هستند.
به نقل از پایگاه خبری HealthDay، محققان سازمان بهداشت جهانی در تحقیقی درباره مصرف الکل، دخانیات و مواد مخدر در ۱۷ کشور در قاره‌های آمریکا،‌اروپا، آسیا، خاورمیانه، آفریقا و اقیانوسیه به نتایج جالبی دست یافتند.
بر اساس این تحقیق استفاده از همه انواع مواد مخدر در همه کشورها در حال افزایش است و مردان در همه گروه‌های سنی بیش‌تر از زنان در همه گروه‌های سنی به این مواد در همه انواع آن روی می‌آورند.
در این میان افرادی که از درآمدی بالاتری برخوردار‌ند بیش‌تر به استفاده از مواد مخدر قانونی و غیرقانونی روی آورده‌اند.
الکل شایع‌ترین ماده مصرفی در همه کشورهای مورد این تحقیق در آمریکا، اروپا، ژاپن و نیوزلند بوده است اما در خاورمیانه، آفریقا و چین درصد کم‌تری از مردم به مصرف الکل می‌پردازند. مصرف الکل در حدود ۱۵ سالگی در میان اروپایی‌ها از بیش‌ترین درصد برخوردار بود و این در حالی است که در خاورمیانه و آفریقا از میزان کمی برخوردار بوده است.
بیش‌ترین استفاده از سیگار و دخانیات توسط مردم در طول زندگیشان در آمریکا با ۷۴ درصد بوده است و پس از این کشور به ترتیب لبنان با ۶۷ درصد، مکزیک و اوکراین با ۶۰ و ۶۱ درصد و هلند با ۵۸ درصد قرار داشته‌اند.
دکتر “الیاس زرهونی” مدیر انستیتو ملی بهداشت آمریکا نیز اعلام کرد:”یافته‌های این تحقیق نشان دهنده این است که مصرف مواد مخدر هنوز هم یکی از بزرگ‌ترین مشکلات کشورهای جهان است که نیازمند اتخاذ تدابیر بسیار مؤثرتری هم هست.”

تاریخ بروزرسانی : 2008-07-05 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
ویدئو