مراکز مشاوره اعتیاد به زودی…

مراکز مشاوره اعتیاد به زودی…

دبیر ششمین همایش پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر و روانگردان در ارتش جمهوری اسلامی ایران خبر داد: ارتش درحال برنامه ریزی برای فعال کردن مراکز مشاوره اعتیاد در کلیه واحدهای نظامی است. دکتر باغی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا، با اشاره به این که وضعیت اعتیاد در ارتش، انعکاسی […]

دبیر ششمین همایش پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر و روانگردان در ارتش جمهوری اسلامی ایران خبر داد: ارتش درحال برنامه ریزی برای فعال کردن مراکز مشاوره اعتیاد در کلیه واحدهای نظامی است.
دکتر باغی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا، با اشاره به این که وضعیت اعتیاد در ارتش، انعکاسی از وضعیت اعتیاد در کشور است، گفت: ‌از آنجایی که بسیاری از افراد حاضر در ارتش، جوان و در معرض خطر هستند و همچنین با توجه به استرس‌های خاص محیط انتظامی، احتمال اعتیاد در بین پرسنل بیشتر است. وی افزود: البته ارتش محیطی بسیار سازمان یافته و قابل کنترل است و در نتیجه امکان عرضه و خرید و فروش مواد مخدر در چنین محیط‌هایی بسیار کمتر است.

باغی به برنامه‌های ارتش جمهوری اسلامی برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر در بین جوانان این نهاد اشاره کرد و آگاه سازی، استفاده از فعالیتهای جایگزین، آموزش مهارتهای اجتماعی، تشکیل تیم همیاران بهداشت روانی و تجهیز مراکز درمانی ارتش را از جمله این برنامه‌ها برشمرد.

وی اهداف برپایی همایش را بررسی نحوه درمان معتادان و پاسخ به این سوال که آیا معتاد مجرم است یا بیمار و نحوه برخورد با این مساله عنوان کرد و گفت:‌ این همایش به طور عمده به پیشگیری از اعتیاد در ارتش جمهوری اسلامی ایران می‌پردازد.

به گزارش ایسنا، همچنین در این همایش سردار طلایی عضو شورای شهر تهران با اشاره به تغییر الگوی مصرف مواد مخدر و کاهش سن مصرف در جامعه اشاره کرد و گفت: در حوزه های پیشگیری، درمان و مقابله نباید یک سویه و غیرکارشناسانه عمل کنیم بلکه با توجه به هر سه حوزه، همزمان باید به مبارزه با اعتیاد در کشور بپردازیم.

طلایی با بیان این که بزرگترین سرمایه یک ملت سرمایه نیروی انسانی آن است، گفت: با مدیریت خوب می‌توان سرمایه انسانی را به سرمایه‌های دیگر و به ویژه سرمایه اجتماعی تبدیل کرد. متاسفانه تاکنون در این زمینه برنامه مشخصی نداشتیم.

وی با اشاره به چالشهای بین نسلی به عنوان یکی از مشکلات روز جامعه، ابراز تاسف کرد و گفت: به دلیل عدم اعتماد فرزندان به اندیشه‌ها و افکار پدر و مادران، مشکلات بسیاری در جامعه بوجود می‌آید.

انتهای پیام

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
2007-07-03
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز