مراکز خصوصی درمان معتادان

مراکز خصوصی درمان معتادان اعتیاد

مدیر کل درمان و بازتوانی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ۶۷درصد بیماران مبتلا به ویروس ایدز از تزریق سرنگ آلوده مبتلا شدند و امسال برای کنترل اعتیاد و پیشگیری از این بیماری مراکز خصوصی درمان اعتیاد در کشور گسترس می‌یابند.به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، سعید صفاتیان امروز در نشست تخصصی سیاستگذاران […]

مدیر کل درمان و بازتوانی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ۶۷درصد بیماران مبتلا به ویروس ایدز از تزریق سرنگ آلوده مبتلا شدند و امسال برای کنترل اعتیاد و پیشگیری از این بیماری مراکز خصوصی درمان اعتیاد در کشور گسترس می‌یابند.به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، سعید صفاتیان امروز در نشست تخصصی سیاستگذاران سلامت در زمینه پیشگیری از HIV AIDS که امروز در سازمان ایرانی مجامع بین‌المللی وزارت امور خارجه برگزار شد، افزود: حدود ۳ تا ۴ ماه پیش در خصوص کنترل بیماری HIV و کاهش آسیب‌های آن، جلساتی برگزار شد.
وی ادامه داد: از ابتدای سال ۱۳۸۲ ستاد مبارزه با مواد مخدر برنامه‌هایی را در خصوص کنترل ایدز اجرا کرد که در اقدام نخست مرکز درمان نگهدارنده برای معتادان، در مناطق پرخطر تشکیل داد که حدود ۵/۱ سال طول کشید.
مدیر کل دفتر هماهنگی و نظارت بر امور درمان و بازتوانی ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: یک‌هزار و ۵۰۰ مرکز متادون درمانی(MMT) در ایران وجود دارد که نسبت به کشورهایی مانند ژاپن و آلمان همتراز است.
صفاتیان گفت: برای ایجاد این مراکز که وظیفه آن توزیع سرنگ در محلات پرخطر به معتادان بود، نخست رضایت آیت الله شاهرودی زمانی که ریاست قوه قضاییه را برعهده داشتند و بعد مردم و نیروی انتظامی را جلب کردیم.
وی اضافه کرد: در حال حاضر از هر ۱۰۰ معتاد، ۳۵ نفر را در آن مراکز عضو کردیم. ایجاد این مراکز که هدف آن کنترل بیماری HIV بود، در کشورهای سوئیس و استرالیا که به عنوان بنیانگذار این روش هستند، ۱۰سال و در ایران ۲ سال طول کشید.
مدیر کل دفتر هماهنگی و نظارت بر امور درمان و بازتوانی ستاد مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: بعد از مدتی از ایجاد مرکز توزیع سرنگ، دسترسی سرنگ به معتادان سخت در دسترس، را آغاز کردیم. در حقیقت برای گروهی از معتادان تزریقی که موجب می‌شدند تا معتادان دیگر عضو این مرکز نشوند، برنامه‌هایی در خصوص توزیع سرنگ به صورت اینکه فردی در محلات با کیف کولی سرنگ توزیع کند، ایجاد کردیم.
وی ادامه داد: از دادستان کل کشور نامه‌ای گرفتیم تا در زندان‌های بزرگ و وزارت بهداشت در حقیقت در محیط‌‌‌های باز و بسته برای معتادان تزریقی سرنگ توزیع کنیم که قضات این موضوع را در سال ۱۳۸۴ پذیرفتند.
مدیر کل دفتر هماهنگی و نظارت بر امور درمان و بازتوانی ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: در ایران مراکزی برای کاهش بیماری ایدز به وجود آمده است که شامل مراکز سیار درمان و مرکز خودپرداز است.
صفاتیان گفت: در شهرهای کوچک کشور راه دستیابی به مرکز درمان معتادان راحت است.سیاست اصلی امسال توسعه مراکز خصوصی برای درمان معتادان است.

بهترین و سریعترین روش مهاجرت به استرالیا
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
تاریخ بروزرسانی : 2009-08-18 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامتور کیشکفش پاشنه مخفی
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد