محیط آلوده به دود سیگار و کارآیی حافظه

محیط آلوده به دود سیگار و کارآیی حافظه اعتیاد

idna.ir :محیط آلوده به دود سیگار کارآیی حافظه را کاهش می‌دهد. یک روانشناس گفت : محیط آلوده‌به‌دود سیگار کارآیی حافظه راکاهش می‌دهد. ” مهناز شیرازی ” روز چهارشنبه افزود : قرارگرفتن در محیط آلوده به دود سیگار یا مواد مخدر به علت بالا بردن سطح دی‌اکسیدکربن محیط نه‌تنها موجب خستگی زودرس جسم و روان شده، […]

idna.ir :محیط آلوده به دود سیگار کارآیی حافظه را کاهش می‌دهد.
یک روانشناس گفت : محیط آلوده‌به‌دود سیگار کارآیی حافظه راکاهش می‌دهد. ” مهناز شیرازی ” روز چهارشنبه افزود : قرارگرفتن در محیط آلوده به دود سیگار یا مواد مخدر به علت بالا بردن سطح دی‌اکسیدکربن محیط نه‌تنها موجب خستگی زودرس جسم و روان شده، بلکه عمل طبیعی نظام عصبی و حافظه را نیز مختل کرده و تاثیرات دائمی بر روی حافظه خواهد گذاشت.

محیط آلوده به دود سیگار کارآیی حافظه را کاهش می‌دهد یک روانشناس گفت : محیط آلوده‌به‌دود سیگار کارآیی حافظه راکاهش می‌دهد. ” مهناز شیرازی ” روز چهارشنبه افزود : قرارگرفتن در محیط آلوده به دود سیگار یا مواد مخدر به علت بالا بردن سطح دی‌اکسیدکربن محیط نه‌تنها موجب خستگی زودرس جسم و روان شده، بلکه عمل طبیعی نظام عصبی و حافظه را نیز مختل کرده و تاثیرات دائمی بر روی حافظه خواهد گذاشت. وی اظهارداشت: هنگام مطالعه باید از فشار آوردن به حافظه و متراکم کردن زمان فراگیری خودداری کرده و در فعالیت ذهنی هر ‪ ۳۰‬دقیقه یکبار به مدت شش دقیقه استراحت و تنفس عمیق داشت. شیرازی افزود: پس ازیک مطالعه علمی نیز، بایدبرای مدتی استراحت مطلق داشت ، چرا که میزان فراموشی حافظه در خواب به مراتب کمتر از بیداری است. این روانشناس تاکید کرد: در صورت خستگی و کاهش تمرکزحواس بهتراست که به ‌صورت اجباری به مطالعه ادامه نداد زیرا سبب دلزدگی از مطالعه می‌شود. وی با اشاره به راه‌های افزایش تاثیر مطالعه و ماندگاری مطالب آموخته شده در حافظه گفت: برای افزایش تاثیر مطالعه و ماندگار مطالب آموخته شده در حافظه باید مکان مطالعه عاری از سر و صدا و محرک‌های منجر به‌حواس پرتی باشد. شیرازی افزود: مناسب بودن دمای مکان مطالعه و متوسط بودن نوراتاق هم در افزایش تاثیر مطالعه و یادگیری مطالب نقش موثری دارد. وی خاطرنشان کرد: بهتر است هنگام مطالعه برای یادگیری مطالب ازتصویر سازی ذهنی و تجسم عینی استفاده شود زیرا که این تصاویر در بازیابی و به خاطرآوردن مطالب نقش بسزایی دارد. وی افزود: ازآنجا که‌روش مطالعه و رعایت اصول آن نقش مهمی در یادگیری و درک و فهم مطالب دارد، برای یادگیری هرمطلب رعایت این اصول ضروری است.

بهترین و سریعترین روش مهاجرت به استرالیا
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
تاریخ بروزرسانی : 2006-01-14 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد