محیط آلوده به دود سیگار و کارآیی حافظه

محیط آلوده به دود سیگار و کارآیی حافظه اعتیاد

idna.ir :محیط آلوده به دود سیگار کارآیی حافظه را کاهش می‌دهد. یک روانشناس گفت : محیط آلوده‌به‌دود سیگار کارآیی حافظه راکاهش می‌دهد. ” مهناز شیرازی ” روز چهارشنبه افزود : قرارگرفتن در محیط آلوده به دود سیگار یا مواد مخدر به علت بالا بردن سطح دی‌اکسیدکربن محیط نه‌تنها موجب خستگی زودرس جسم و روان شده، […]

idna.ir :محیط آلوده به دود سیگار کارآیی حافظه را کاهش می‌دهد.
یک روانشناس گفت : محیط آلوده‌به‌دود سیگار کارآیی حافظه راکاهش می‌دهد. ” مهناز شیرازی ” روز چهارشنبه افزود : قرارگرفتن در محیط آلوده به دود سیگار یا مواد مخدر به علت بالا بردن سطح دی‌اکسیدکربن محیط نه‌تنها موجب خستگی زودرس جسم و روان شده، بلکه عمل طبیعی نظام عصبی و حافظه را نیز مختل کرده و تاثیرات دائمی بر روی حافظه خواهد گذاشت.

محیط آلوده به دود سیگار کارآیی حافظه را کاهش می‌دهد یک روانشناس گفت : محیط آلوده‌به‌دود سیگار کارآیی حافظه راکاهش می‌دهد. ” مهناز شیرازی ” روز چهارشنبه افزود : قرارگرفتن در محیط آلوده به دود سیگار یا مواد مخدر به علت بالا بردن سطح دی‌اکسیدکربن محیط نه‌تنها موجب خستگی زودرس جسم و روان شده، بلکه عمل طبیعی نظام عصبی و حافظه را نیز مختل کرده و تاثیرات دائمی بر روی حافظه خواهد گذاشت. وی اظهارداشت: هنگام مطالعه باید از فشار آوردن به حافظه و متراکم کردن زمان فراگیری خودداری کرده و در فعالیت ذهنی هر ‪ ۳۰‬دقیقه یکبار به مدت شش دقیقه استراحت و تنفس عمیق داشت. شیرازی افزود: پس ازیک مطالعه علمی نیز، بایدبرای مدتی استراحت مطلق داشت ، چرا که میزان فراموشی حافظه در خواب به مراتب کمتر از بیداری است. این روانشناس تاکید کرد: در صورت خستگی و کاهش تمرکزحواس بهتراست که به ‌صورت اجباری به مطالعه ادامه نداد زیرا سبب دلزدگی از مطالعه می‌شود. وی با اشاره به راه‌های افزایش تاثیر مطالعه و ماندگاری مطالب آموخته شده در حافظه گفت: برای افزایش تاثیر مطالعه و ماندگار مطالب آموخته شده در حافظه باید مکان مطالعه عاری از سر و صدا و محرک‌های منجر به‌حواس پرتی باشد. شیرازی افزود: مناسب بودن دمای مکان مطالعه و متوسط بودن نوراتاق هم در افزایش تاثیر مطالعه و یادگیری مطالب نقش موثری دارد. وی خاطرنشان کرد: بهتر است هنگام مطالعه برای یادگیری مطالب ازتصویر سازی ذهنی و تجسم عینی استفاده شود زیرا که این تصاویر در بازیابی و به خاطرآوردن مطالب نقش بسزایی دارد. وی افزود: ازآنجا که‌روش مطالعه و رعایت اصول آن نقش مهمی در یادگیری و درک و فهم مطالب دارد، برای یادگیری هرمطلب رعایت این اصول ضروری است.

تاریخ بروزرسانی : 2006-01-14 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو
جایگزین بوتاکس آمد