محدودتر کردن محل اعتیاد درمغز

محدودتر کردن محل اعتیاد درمغز اعتیاد

یک تیم از محققان بخش روان درمان دانشگاه اینسبورگ آلمان موفق به محدودتر کردن مرکز اعتیاد در مغز حیوانات آزمایشگاهی شدند. به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آلمان؛ آنها علاوه بر این نشان دادند گیرنده‌های استیل کولین در مرکز اعتیاد مغز بیشتر به مواد مخدر واکنش نشان می‌دهد.بنابراین گزارش ؛ در سال ۲۰۰۶ […]

یک تیم از محققان بخش روان درمان دانشگاه اینسبورگ آلمان موفق به محدودتر کردن مرکز اعتیاد در مغز حیوانات آزمایشگاهی شدند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آلمان؛ آنها علاوه بر این نشان دادند گیرنده‌های استیل کولین در مرکز اعتیاد مغز بیشتر به مواد مخدر واکنش نشان می‌دهد.بنابراین گزارش ؛ در سال ۲۰۰۶ این گروه تحقیقاتی دریافتند که آغاز تمایل و گرایش به مواد مخدر ناشی از افزایش تولید شیمیایی استیل کوین است نه دوپامین .

این گزارش می افزاید؛ هم اکنون محققان دریافتند که می توان مناطق مغزی و سیستم های انتقال عصبی مربوط به مواد مخدر را بیشتر محدود کرد.

درآینده با کمک این یافته می‌توان داروهایی تولید کرد که وابستگی فرد معتاد به مواد مخدر را کاهش داد و ترک را برای آنها آسان کند.

همچنین، به گفته محققان جذابیت موادمخدر در موش‌های معتادی که غذای حاوی محدود کنندۀ فعالیت گیرنده های استیل کوین مصرف کرده بودند کاهش یافت./س

تاریخ بروزرسانی : 2008-06-11 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو
جایگزین بوتاکس آمد