ماه مبارک رمضان بهترین زمان برای ترک سیگار است

ماه مبارک رمضان بهترین زمان برای ترک سیگار است اعتیاد

ایسنا:به گفته متخصصان میزان استعمال سیگار در روزه‌داران سیگاری طی ماه مبارک رمضان به طور قابل توجهی کاهش می‌‌یابد. بنابراین این ماه و یا روزهای پس از آن بهترین زمان برای شروع درمان‌های ترک سیگار است.دکتر« غلامرضا حیدری» رییس مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن بیان این مطلب گفت: […]

ایسنا:به گفته متخصصان میزان استعمال سیگار در روزه‌داران سیگاری طی ماه مبارک رمضان به طور قابل توجهی کاهش می‌‌یابد. بنابراین این ماه و یا روزهای پس از آن بهترین زمان برای شروع درمان‌های ترک سیگار است.دکتر« غلامرضا حیدری» رییس مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن بیان این مطلب گفت: امروزه سیگار یکی از مهم‌ترین دلایل مرگ و میر افراد در جوامع تلقی می‌شود به همین دلیل یکی از راه‌های کنترل و کاهش استعمال دخانیات، اجرای برنامه‌های ترک سیگار است.
وی با اشاره به اینکه اغلب مراکز ترک سیگار به روش‌های موثر ترک سیگار می‌اندیشند؛ افزود: تجربه ومطالعات اخیر نشان داده است اجرای روش‌های درمانی دارویی و غیر دارویی به طور همزمان شانس موفقیت ترک سیگار را در افراد افزایش می‌‌دهد.
دکتر حیدری تصریح کرد: انگیزه قوی برای ترک سیگار محور اساسی در ترک موفق سیگار تلقی می‌شود و روزه‌داری یکی از انگیزه‌های قوی در این راستاست، به همین دلیل طی ماه مبارک رمضان شاهد هستیم برخلاف سایر روزهای سال افراد به‌راحتی می‌توانند مصرف سیگار را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.
رییس مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه عنوان کرد: انگیزه روزه‌داری در افراد سیگاری به‌طوری است که تعداد مراجعان به مراکز ترک سیگار دو ماه قبل از شروع ماه مبارک رمضان به دو برابر افزایش می‌یابد.
دکتر حیدری، ماه مبارک رمضان را فرصتی مغتنم برای ترک سیگار دانست و تصریح کرد: زیرا اجتناب افراد از استعمال سیگار ۱۰ تا ۱۲ ساعت طی ۳۰ روز ماه مبارک رمضان بهترین زمان برای شروع دوره‌های درمان دارویی و غیر دارویی(رفتار درمانی) ترک سیگار است که اقدام به درمان بلافاصله پس از پایان ماه مبارک رمضان نیز نتایج موفقیت‌آمیزی را به همراه خواهد داشت.

بهترین و سریعترین روش مهاجرت به استرالیا
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
تاریخ بروزرسانی : 2006-10-07 / گردآوری :
/
امتیاز : 1 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامتور کیشکفش پاشنه مخفی
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد