ماری جوآنا، عامل تخریب ذهن

ماری جوآنا، عامل تخریب ذهن اعتیاد

ایسکانیوز ـ محققان یونانی اعلام کردند، مصرف ماری جوآنا، عواقب جبران‌ناپذیری را برای مغز، حافظه، سرعت تفکر و توانایی‌های ذهنی به دنبال دارد. به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز به نقل از مجله Neurology، مطالعاتی که دانشمندان دانشکده عصب‌شناسی دانشگاه patras، به انجام رساندند نشان داد افرادی که به طور مداوم از مواد ماری‌ جوآنا […]

ایسکانیوز ـ محققان یونانی اعلام کردند، مصرف ماری جوآنا، عواقب جبران‌ناپذیری را برای مغز، حافظه، سرعت تفکر و توانایی‌های ذهنی به دنبال دارد.

به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز به نقل از مجله Neurology، مطالعاتی که دانشمندان دانشکده عصب‌شناسی دانشگاه patras، به انجام رساندند نشان داد افرادی که به طور مداوم از مواد ماری‌ جوآنا استفاده می‌کردند، نسبت به افرادی که حتی یکبار هم به سراغ این مواد نرفته بودند، در تست‌ها سنجش توانایی‌های ذهنی به مراتب ضعیف تر عمل کردند. مشکل کسانی که بیش از ۱۰سال به مصرف این مواد پرداخته بودند، حتی از این هم فراتر بود و در فکر کردن مشکل داشتند.
نتایج حاکی از آن بود، هر چه مدت زمان طولانی‌تری فرد به این مواد معتاد باشد ضعف بیشتری در توانایی‌های ذهنی خواهد داشت و هر چقدر بر این زمان افزوده می‌شود، مهارت‌های ذهنی آنها نظیر شناسایی افراد و اجسام به یادآوری وقایع و حافظه بیش از پیش تحلیل می‌رود.
جزییات بیشتر مربوط به این تحقیقات را می‌توانید در چاپ ماه مارس مجله Neurology مشاهده کنید.
نویسنده: فراهانی

تاریخ بروزرسانی : 2006-03-15 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو