لغو مجوز مراکز درمان و ترک متخلف

لغو مجوز مراکز درمان و ترک متخلف

ایسنا-مدیر کل درمان و بازتوانی ستاد مبارزه با مواد مخدر از تصویب قانون نظارت بر کیفیت داروهای درمان اعتیاد اعم از متادون و بوپرونرفین در آینده‌ای نزدیک خبر داد و تصریح کرد: با مراکز درمان متخلف از این قانون که داروهای درمان اعتیاد را باکیفیت تایید نشده در اختیار معتادان قرار می‌دهند، به شدت برخورد […]

ایسنا-مدیر کل درمان و بازتوانی ستاد مبارزه با مواد مخدر از تصویب قانون نظارت بر کیفیت داروهای درمان اعتیاد اعم از متادون و بوپرونرفین در آینده‌ای نزدیک خبر داد و تصریح کرد: با مراکز درمان متخلف از این قانون که داروهای درمان اعتیاد را باکیفیت تایید نشده در اختیار معتادان قرار می‌دهند، به شدت برخورد می‌شود. چندی پیش پزشک مسوول یکی از مراکز درمان نگهدارنده با متادون اعتیاد (MMT) در اصفهان در حاشیه همایش درمان‌های سوءمصرف مواد مخدر، از توزیع داروهای بی‌کیفیت، غیرمجاز و تایید نشده درمان اعتیاد و حتی ایجاد بازار سیاه برای فروش این داروها در این شهرستان خبر داد.

با پیگیری گفته‌های این پزشک مشخص شد که این داروها در برخی مراکز ترک و درمان اعتیاد شهرهای مرکزی وشمالی کشور به ویژه تهران و مازندران نیز توزیع شده‌اند.

در این راستا، دکتر سعید صفاتیان ـ مدیر کل درمان و بازتوانی ستاد مبارزه با مواد مخدر ـ‌ در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران، ضمن تایید بی‌کیفیت بودن داروهای درمان اعتیاد موجود در بعضی از شهرستان‌های کشور، تصریح کرد: برای رسیدگی هر چه بیشتر به این موضوع، قانون نظارت بر کیفیت داروهای تولیدی درمان اعتیاد در کمیته درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر تصویب خواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم تمکین همه مراکز درمان و ترک اعتیاد اعم از MMT ها یا DICها (مراکز گذری درمان اعتیاد)، نسبت به هر گونه تخلف از این قانون به مراکز اعتیاد سراسر کشور هشدار داد و گفت: با متخلفان به شدت برخورد و در صورت استنکاف از اجرای این قانون، مجوز مرکز درمان آن‌ها لغو می‌شود.

مدیر کل درمان و بازتوانی ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه در مورد بازار سیاه ایجاد شده در برخی از شهرستان‌های بزرگ کشور و فروش داروهای درمان اعتیاد حتی در مراکز درمان، به قیمت‌های گزاف، اظهار کرد: قیمت متادون در مراکز درمان اعتیاد ۱۲ تومان است و مراکز درمان و ترک اعتیاد مجاز به فروش این دارو با قیمت‌های بیش از این نیستند.

وی در مورد قیمت بالای متادون در بازار آزاد نیز، با اشاره به این که سال گذشته این دارو با قیمت ۶۰۰ تا ۸۰۰ تومان در بازار آزاد به فروش می‌رسید، گفت: دولت به راحتی متادون را به صورت قرص و شربت در مراکز درمان مجاز اعتیاد در اختیار معتادان قرار می‌دهد، لذا لزومی ندارد که فردی این دارو را به قیمت ۶۰ تا ۷۰ برابر قیمت مجاز از بازار آزاد آن را تهیه کند.

صفاتیان همچنین از ابلاغ دستورالعمل نظارت بر مراکز درمان اعتیاد به شوراهای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر در استان‌ها و در نتیجه آغاز بازرسی جدی ۷۱۴ مرکز درمان اعتیاد کشور به ایسنا خبر داد و بیان کرد: با آغاز این بازرسی جدی و گسترده، با همه مراکز درمان و ترک اعتیاد متخلف که به ارائه روش‌های تایید نشده درمان و توزیع داروهای بی‌کیفیت به معتادان مبادرت می‌کنند و یا حتی بدون مجوز به تاسیس مرکز ترک اعتیاد اقدام کرده‌اند، برخورد می‌شود.

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2007-11-23
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز