کوکایین موجب سکته قلبی می‌شود

کوکایین موجب سکته قلبی می‌شود اعتیاد

کوکایین موجب سکته قلبی می‌شودReviewed by Afshari on Jan 20Rating: تاکنون موارد متعددی از سکته قلبی، اختلالات ریتمی قلب، نارسایی قلبی، پارگی آئورت و مرگ ناگهانی براثر مصرف کوکائین گزارش شده است. دکترمصطفی داستانی متخصص قلب و عروق در گفت‌و‌گو با خبرنگار سرویس«بهداشت ودرمان» ایسنا واحد علوم پزشکی ایران، اظهار داشت: بیش از پنج هزار […]

كوكايين موجب سكته قلبي مي‌شودReviewed by Afshari on Jan 20Rating:

تاکنون موارد متعددی از سکته قلبی، اختلالات ریتمی قلب، نارسایی قلبی، پارگی آئورت و مرگ ناگهانی براثر مصرف کوکائین گزارش شده است. دکترمصطفی داستانی متخصص قلب و عروق در گفت‌و‌گو با خبرنگار سرویس«بهداشت ودرمان» ایسنا واحد علوم پزشکی ایران، اظهار داشت: بیش از پنج هزار نفر در سراسر دنیا روزانه برای نخستین بار از کوکائین استفاده می‌کنند. وی با اعلام اینکه کوکائین یک آلکالوئید گیاهی است که در ابتدا جهت رفع درد دندان در قرن نوزدهم مورد استفاده قرار ‌گرفت، افزود: معمولا کوکائین به همراه ترکیبات دیگری نظیر ماری جوانا و هرویین وبه‌ منظور افزایش اثربخشی آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.
دکترداستانی بیشترین شیوع استفاده از این ترکیبات را در سنین نوجوانی و دوران دبیرستان عنوان و تصریح کرد: کوکایین با تاثیر بر سیستم عصبی خودکار و اثر برروی کانال‌های یونی قلبی منجر به تغییرات غیر معمول در ضربان قلب، فشار قلب، قدرت انقباضی قلب و تنگی عروق مغزی قلب می‌شود.
وی افزود: به همین دلیل تاکنون موارد متعدد از سکته قلبی، اختلالات ریتم قلب، نارسایی قلبی، پارگی آئورت و مرگ ناگهانی براثر مصرف این ماده گزارش شده است.

تاریخ بروزرسانی : 2007-01-20 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو