کشیدن سیگار عمر را کوتاه می‌کند

کشیدن سیگار عمر را کوتاه می‌کند اعتیاد

ایرنا -تازه‌ترین دستاوردهای پژوهشگران وابسته به‌وزارت بهداشت ژاپن نشان می‌دهد که کشیدن سیگار سبب کوتاه شدن عمر آدمی می‌شود. به‌نوشته روزچهارشنبه روزنامه یومیوری، این دستاورد نشان می‌دهد که کشیدن سیگار در میان مردان بالای ‪ ۴۰‬سال می‌تواند عمر آنها را ‪ ۳/۵‬سال نسبت به افراد غیرسیگاری کوتاه کند. این دستاورد پژوهشگران ژاپنی،پس از ‪ ۱۹‬سال […]

ایرنا -تازه‌ترین دستاوردهای پژوهشگران وابسته به‌وزارت بهداشت ژاپن نشان می‌دهد که کشیدن سیگار سبب کوتاه شدن عمر آدمی می‌شود.
به‌نوشته روزچهارشنبه روزنامه یومیوری، این دستاورد نشان می‌دهد که کشیدن سیگار در میان مردان بالای ‪ ۴۰‬سال می‌تواند عمر آنها را ‪ ۳/۵‬سال نسبت به افراد غیرسیگاری کوتاه کند. این دستاورد پژوهشگران ژاپنی،پس از ‪ ۱۹‬سال بررسی بر وضعیت بدنی ‪ ۱۰‬هزار زن و مرد با میانگین ‪ ۵۰‬سال سن، بدست آمده است.

تاکنون در ژاپن دستاوردهای زیادی درخصوص رابطه سیگار با بیمارهای مختلف بدست آمده بود ، اما این برای نخستین بار است که در زمینه رابطه سیگار با کوتاهی عمر پژوهش می‌شود.

گزارش‌های پیشین وزارت بهداشت ژاپن حاکی از آن است که در این کشور سالانه ‪ ۸۰‬هزار مرد و هشت هزار زن به دلیل کشیدن سیگار، به سرطان مبتلا می‌شوند.

گفتنی‌است که به دلیل افزایش توجه مردم به تندرستی و نگرانی‌از تاثیر سوء سیگار بر سلامتی، جمعیت افرادی سیگاری در ژاپن رو به کاهش رفته است.

آمارهای سال گذشته سازمان دخانیات ژاپن نشان می‌دهد، دراین کشور حدود ‪۲۷‬ میلیون نفر سیگاری هستند که نشانگر روندکاهشی نسبت به سال‌های پیشین است.

این برای نخستین بار است که شمار افراد سیگاری در ژاپن به‌زیر ‪ ۳۰‬میلیون نفر می‌رسد.

این آمار نشان می‌دهد ، حدود ‪ ۲۱‬میلیون نفر از افراد سیگاری در ژاپن را مردان و ‪ ۶/۵‬میلیون نفر دیگر را زنان تشکیل می‌دهند.

این آمار بدین معنی‌است‌که ‪ ۴۱/۳‬درصد از مردان و ‪ ۱۲/۴‬از زنان بالغ ژاپنی سیگاری هستند.

لازم به ذکر است،در ژاپن کشیدن سیگار در قطار ، خودروهای عمومی و بسیاری از اماکن عمومی بشدت ممنوع می‌باشد و تنها در مکان‌های معین شده‌امکان سیگار کشیدن وجود دارد.

شرکت‌های تولیدکننده سیگار در ژاپن موظف هستند،بر روی‌پاکت سیگار پیرامون زیان‌آور بودن آن بر تندرستی افراد توضیحات لازم را ارایه کنند.

تاریخ بروزرسانی : 2007-05-09 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامپرسیلدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
ویدئو