کشف :برنامه نریزید، یک دفعه ترک کنید

کشف :برنامه نریزید، یک دفعه ترک کنید اعتیاد

سلامت :اکثر سیگاری‌ها برای ترک، دائما امروز و فردا می‌کنند و اگر هم تصمیم جدی برای ترک سیگار بگیرند برنامه زمانی برای خود مشخص می‌کنند و به تدریج از تعداد سیگارها کم می‌کنند تا بالاخره به طور کامل آن را کنار بگذارند. اما معمولا این افراد بعد از مدت کمی به خانه اول خود بر […]

سلامت :اکثر سیگاری‌ها برای ترک، دائما امروز و فردا می‌کنند و اگر هم تصمیم جدی برای ترک سیگار بگیرند برنامه زمانی برای خود مشخص می‌کنند و به تدریج از تعداد سیگارها کم می‌کنند تا بالاخره به طور کامل آن را کنار بگذارند. اما معمولا این افراد بعد از مدت کمی به خانه اول خود بر می گردند.
به تازگی‌ محققان به این نتیجه رسیده‌اند که ترک یکباره سیگار بسیار موثرتر از ترک تدریجی آن است. پژوهشگران انگلیسی با تحقیق بر روی ۲هزار نفر از افراد سیگاری و سیگاری سابق، متوجه شدند کسانی که یک باره اقدام به ترک کرده اند، حداقل به مدت ۶ماه، ۶/۲ برابر موفق‌تر از آنهایی هستند که ترک تدریجی را انتخاب می‌کنند.
روبرت وست، سرپرست این تحقیق، موفقیت افرادی که یکباره ترک می‌کنند را به یک تئوری نسبت می‌دهد. در این تئوری، فردی که تحت فشار عصبی قرار دارد با کوچک‌ترین درگیری فکری اقدام به انجام کارهای بزرگ می‌کند.
در بین سیگاری ها نیز ممکن است این درگیری ذهنی به واسطه بیماری فرد به خاطر سیگار و یا طرد شدن از جامعه و دوستان به خاطر سیگاری بودن، باعث تصمیم فرد به ترک ناگهانی و طولانی مدت ‌شود.

تاریخ بروزرسانی : 2006-02-12 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو