” کراک ” جدیدترین ماده مصرفی بین معتادان

” کراک ” جدیدترین ماده مصرفی بین معتادان اعتیاد

ایرنا-مسوول مراکز خودمعرف بهزیستی ایلام گفت: کراک جدیدترین ماده مصرفی بین معتادان این استان است.” ایوب مروتی” روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این ماده شیمیایی خشک که در ترکیب آن از قرصهای فاسد استفاده شده از خردادماه سال جاری وارد این استان شده است. وی ادامه داد: این ماده […]

ایرنا-مسوول مراکز خودمعرف بهزیستی ایلام گفت: کراک جدیدترین ماده مصرفی بین معتادان این استان است.” ایوب مروتی” روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این ماده شیمیایی خشک که در ترکیب آن از قرصهای فاسد استفاده شده از خردادماه سال جاری وارد این استان شده است.
وی ادامه داد: این ماده به سبب اینکه فاقد هر گونه بوی نامطبوع و خاص بوده مصرف را راحت کرده و موجب شده روند گرایش افراد به این ماده افزایش یابد.

وی اضافه کرد: کراک به دلیل اینکه بعد از مصرف سریع اثر کرده و اثر آن کوتاه مدت بوده موجب مصرف مداوم افراد می‌شود.
مروتی اظهارداشت: این مواد به سبب تقاضای زیاد از راه‌های مختلف وارد استان شده و بیشتر در بین گروه سنی ‪ ۲۰‬تا ‪ ۳۰‬سال توزیع می‌شود.
به گفته وی، مصرف این ماده عوارض و زیانهای فراوانی از جمله فراموشی زیاد، پرخاشگری و توهم بدنبال دارد.
وی اظهارداشت:از مجموع ‪ ۱۸۰‬معتاد مراجعه‌کننده به‌مراکز خودمعرف بهزیستی در سال جاری بیشتر آنان مصرف‌کننده کراک بوده‌اند.
وی تریاک، هشیش، هروئین و شیره را از دیگر مواد مصرفی بین معتادان ایلام عنوان کرد.
به گفته مروتی، مراجعه‌کنندگان به مراکز خودمعرف در طول چهار ماه دوره درمان و سم زدایی را طی کرده و سپس تحت نظر این مرکز دره درمان را طی می‌کنند.
بر اساس اعلام مسوولان، حدود سه هزار نفر در استان ‪ ۶۲۰‬هزار نفری ایلام به صورت عادت و تفننی مواد مخدر مصرف می‌کنند.

تاریخ بروزرسانی : 2006-11-13 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو