کراک، عامل اول مراجعه به مراکز ترک

کراک، عامل اول مراجعه به مراکز ترک اعتیاد

کراک، عامل اول مراجعه به مراکز ترک Reviewed by Afshari on May 5Rating: به گفته معاون آموزشى مرکز ملى مطالعات اعتیاد، کراک به عامل اول مراجعه به مراکز ترک و درمان اعتیاد تبدیل شده که این امر از افزایش رو به رشد اعتیاد به این ماده خطرناک اعتیادآور در کشور حکایت مى‌کند. دکتر آذرخش مکرى […]

كراك، عامل اول مراجعه به مراكز ترك Reviewed by Afshari on May 5Rating:

به گفته معاون آموزشى مرکز ملى مطالعات اعتیاد، کراک به عامل اول مراجعه به مراکز ترک و درمان اعتیاد تبدیل شده که این امر از افزایش رو به رشد اعتیاد به این ماده خطرناک اعتیادآور در کشور حکایت مى‌کند.
دکتر آذرخش مکرى در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» ایسنا گفت: درحال حاضر بیش از۵۰ درصد معتادان مراجعه‌کننده به مراکز درمانى اعتیاد، معتادان کراکى هستند. وى با اشاره به افزایش درصد اعتیاد به کراک در مقایسه با سایر مواد مخدر و اعتیادآور خطرآفرین در کشور، MMT یا درمان نگهدارنده اعتیاد با متادون را نوع درمان قاطع و شناخته شده براى اعتیاد به کراک عنوان کرد و با اشاره به این که براى درمان اعتیاد به این ماده، MMT بیشتر از سایر روش‌هاى درمانى توصیه مى‌شود، بیان کرد: افزایش مراجعه به مراکز درمان اعتیاد به دلیل اعتیاد به کراک بیشتر در مراکز درمان نگهدارنده با متادون مشاهده مى‌شود.

معاون آموزشى مرکز ملى مطالعات اعتیاد، کاهش آسیب معتادان کراکى از طریق شربت تریاک و درمان مکمل و تدریجى آنها از این طریق، علاوه بر درمان نگهدارنده با متادون را راه دیگر درمان معتادان به این ماده خواند و یادآور شد: با ارایه یک مجموعه درمانى کامل به معتادان کراکى با هدف افزایش موفقیت درمانى مى‌توان به درمان آسیب‌هاى متعددى که به این معتادان وارد مى‌شود، امیدوار بود.

مکرى با اشاره به این که کراک در حال حاضر بیشتر به صورت تدخینى در ایران مصرف مى شود، نسبت به افزایش مصرف تزریقى کراک به ویژه در مناطق آسیب‌پذیر کشور هشدار داد و تاکید کرد: مصرف مستمر تزریقى کراک با توجه به آسیب شدید و پرسرعت جسمى، معتادان را حداکثر ظرف یک سال از پا مى‌اندازد.

وى افزایش آگاه‌سازى عمومى در مورد کراک و مواد خطرآفرینى که در ترکیب آن استفاده مى شود را نیز توصیه کرد و گفت: هشدار در مورد آسیب‌هاى جدى این ماده اعتیادآور جدیدالورود اما پرتقاضا، به ویژه در بین جوانان، باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

تاریخ بروزرسانی : 2008-05-05 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو