كاهش قيمت داروي «آنژي پارس» در داروخانه‌ها - اعتیاد

کاهش قیمت داروی «آنژی پارس» در داروخانه‌ها

کاهش قیمت داروی «آنژی پارس» در داروخانه‌ها اعتیاد

مدیرکل دارو و مواد مخدر وزارت بهداشت، از کاهش قیمت عرضه داروی آنژی پارس موثر در درمان زخم پای دیابتی در داروخانه‌های کشور خبر داد و گفت: تاکنون برخی از داروخانه‌ها به علت قیمت بالای آنژی پارس حاضر به خرید و عرضه این دارو نبودند. دکتر عبدالهی اصل، در گفت وگو با خبرنگار «بهداشت ودرمان» […]

مدیرکل دارو و مواد مخدر وزارت بهداشت، از کاهش قیمت عرضه داروی آنژی پارس موثر در درمان زخم پای دیابتی در داروخانه‌های کشور خبر داد و گفت: تاکنون برخی از داروخانه‌ها به علت قیمت بالای آنژی پارس حاضر به خرید و عرضه این دارو نبودند. دکتر عبدالهی اصل، در گفت وگو با خبرنگار «بهداشت ودرمان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این که اخیرا شرکت سازنده دارو(مکتاب) اعتبار دو میلیارد تومانی را جهت اختصاص سوبسید برای کاهش قیمت دارو از دولت گرفته است، اظهار کرد: این اعتبار جدای از بودجه‌های وزارتخانه‌ای است. وی، با بیان این که بدین ترتیب شمار بیشتری از دیابتی‌ها از فواید و مزایای این دارو بهره‌مند می‌شوند، گفت: چون داروهای گیاهی در ایران مشمول داروهای بیمه‌ای نمی‌شوند از این رو داروی گیاهی آنژی پارس نیز از پوشش حمایتی بیمه خارج است.

مدیرکل دارو و مواد مخدر وزارت بهداشت، با این توضیح که افراد متقاضی خرید داروی گیاهی آنژی پارس می‌توانند با مراجعه به داروخانه نسبت به خرید آن اقدام کنند، گفت: چنانچه داروخانه موردنظر فاقد این دارو باشد داروخانه می‌تواند در صورت نیاز مشتری، دارو را برای روز بعد تهیه کند.

به گفته وی، ‌داروی گیاهی آنژی پارس در اشکال تزریقی، موضعی و خوراکی، درمانی استانداردی برای بهبود زخم پای دیابتی است.

دکترعبداللهی اصل، در خصوص شربت تریاک نیز با این توضیح که در مرحله نخست مجوز ساخت و تحویل آن به متقاضیان صادر شد، در پایان یادآورشد: مجوز دیگری نیز برای محموله‌ای به میزان حجم پیشین صادر و در صورت انتشار نتایج رضایت‌بخش طرح، مجوز تولید در سطح وسیع داده می‌شود.

سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
تاریخ بروزرسانی : 2009-01-25 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :