کاهش دستگیری روزانه معتادان تزریقی

کاهش دستگیری روزانه معتادان تزریقی اعتیاد

کاهش دستگیری روزانه معتادان تزریقی Reviewed by Afshari on Jun 28Rating: رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی، از کاهش شمار دستگیری روزانه معتادان تزریقی و پرخطر به ۲۰ نفر خبر داد و اعلام کرد: این آمار، در زمان مشابه در سال گذشته، ۳۰۰ نفر در روز بود. به گزارش خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان […]

كاهش دستگيري روزانه معتادان تزريقي Reviewed by Afshari on Jun 28Rating:

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی، از کاهش شمار دستگیری روزانه معتادان تزریقی و پرخطر به ۲۰ نفر خبر داد و اعلام کرد: این آمار، در زمان مشابه در سال گذشته، ۳۰۰ نفر در روز بود.
به گزارش خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین آبادی صبح روز شنبه در همایش یک روزه درمان، بازتوانی و کاهش آسیب‌های ناشی از اعتیاد که در مجموعه فرهنگی شقایق برگزار شد، با اشاره به تحت درمان قرار گرفتن بیش از ۵۸۰ هزار معتاد، تاکید کرد: تغییر رویکرد پلیس به اعتیاد و درمان آن، موجب افزایش گرایش معتادان به درمان شد. وی به همکاری مناسب مراکز درمان اعتیاد و نیروی انتظامی نیز اشاره کرد و با بیان این که تیم‌های بازرسی به صورت سازماندهی شده از طریق شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران به مراکز درمان اعتیاد اعزام می‌شوند، از اجرا شدن پروژه مهار اعتیاد تا پایان سال خبر داد.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با اشاره به این که در چشم‌انداز کنونی، تولید مواد مخدر تا چند سال آینده به ۱۰ تا ۲۰ هزار تن در افغانستان می‌رسد، به برنامه‌های ایران برای درمان معتادان اشاره و اظهار امیدواری کرد که پروژه شربت تریاک تا پایان تابستان به نتیجه مطلوب برسد.

وی نسبت به نتیجه نهایی رسیدن صدور کارت هوشمند درمان معتادان و تحت پوشش بردن همه معتادان کشور در طرح کارت‌های درمان نیز اظهار امیدواری کرد و گفت: این پروژه به طور جدی از سوی مراجع ذیربط دنبال می‌شود و با توجه به این که در مراحل پایانی قرارداد، امیدواریم امسال به مرحله کامل اجرایی برسد.

تاریخ بروزرسانی : 2008-06-28 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
ویدئو