کارت شناسایی برای معتادان

کارت شناسایی برای معتادان اعتیاد

ایسنا-مدیرکل درمان و بازتوانی ستاد مبارزه با مواد مخدر ‏، شمار مبتلایان به ایدز از طریق اعتیاد تزریقی از ابتدا تا اول مهر ماه امسال را حدود ۸ هزار و ۸۴۹ نفر اعلام و اظهار کرد: یکهزار و ۳۹۸ معتاد در ۴ ماهه اول سال جاری بر اثر سوء‌مصرف مواد مخدر فوت کردند. دکتر سعید […]

ایسنا-مدیرکل درمان و بازتوانی ستاد مبارزه با مواد مخدر ‏، شمار مبتلایان به ایدز از طریق اعتیاد تزریقی از ابتدا تا اول مهر ماه امسال را حدود ۸ هزار و ۸۴۹ نفر اعلام و اظهار کرد: یکهزار و ۳۹۸ معتاد در ۴ ماهه اول سال جاری بر اثر سوء‌مصرف مواد مخدر فوت کردند. دکتر سعید صفاتیان در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» ایسنا بیشترین موارد ایدز ناشی از اعتیاد تزریقی را در سنین ۲۵ تا ۳۵ سالگی بیان کرد و گفت: ۹۹ درصد مبتلایان مرد و یک درصد زن بوده‌اند. وی با اشاره به این که از کل فوت‌شدگان به علت سوء‌مصرف مواد مخدر در ۴ ماه اول سال ۸۵، یکهزار و ۳۶۲ نفر مرد و ۳۶ نفر زن بوده‌اند، گفت: آلودگی‌های مواد مخدر، افزایش ناخالصی، مصرف بیش از حد و انتقال بیماریهای عفونی از جمله مهمترین علل فوت معتادان بوده است.
مدیرکل درمان و بازتوانی ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: بر این اساس در این مدت روزانه حدود۱۱ نفر بر اثر سوء‌مصرف مواد مخدر فوت کرده‌اند که این میزان در طول ۱۲ ماهه سال ۸۴ ، روزانه ۱۳ نفر بوده است.
وی با اعلام این که بزودی شناسنامه یا کارت هویت برای معتادان صادر می‌شود، اظهار کرد: بر این اساس مشخص می‌شود که معتادان از چه زمانی و به چه علت به سیستم درمانی مراجعه کرده‌اند.
صفاتیان تاکید کرد: تقاضای ما از معتادان این است که برای دریافت شناسنامه به مراکز درمانی مراجعه کنند‎ چرا که در صورت نداشتن این شناسنامه‌ها، در مرحله دوم طرح ساماندهی معتادان با مشکل روبرو خواهند شد.

تاریخ بروزرسانی : 2006-12-06 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو