قرص‌های مسکن اعتیادآور هستند. - اعتیاد

قرص‌های مسکن اعتیادآور هستند.

قرص‌های مسکن اعتیادآور هستند. اعتیاد

idna.ir : پایگاه اینترنتی بی‌بی‌سی، وجود موادی نظیر “کدئین” و “دی هیدرو کدئین” در قرص‌های مسکن، موجب می‌شود افرادی که بیش از حد از این نوع داروها استفاده می‌کنند به آن معتاد شوند. این دانشمندان همچنین ضمن هشدار به افرادی که به دلایل گوناگون مجبور هستند بیش از سه روز متوالی از داروهای مسکن استفاده […]

idna.ir : پایگاه اینترنتی بی‌بی‌سی، وجود موادی نظیر “کدئین” و “دی هیدرو کدئین” در قرص‌های مسکن، موجب می‌شود افرادی که بیش از حد از این نوع داروها استفاده می‌کنند به آن معتاد شوند. این دانشمندان همچنین ضمن هشدار به افرادی که به دلایل گوناگون مجبور هستند بیش از سه روز متوالی از داروهای مسکن استفاده کنند، توصیه کرده‌اند پس از این مدت حتما به پزشک مراجعه کنند.

قرص‌های مسکن اعتیادآور هستند گروهی از دانشمندان انگلیسی به‌تازگی اعلام کرده‌اند، قرص‌های مسکن که تقریبا در تمامی داروخانه‌ها یافت می‌شود، در صورت استفاده بیش از حد اعتیادآور هستند و عوارض جانبی دارند. به گزارش روز سه‌شنبه پایگاه اینترنتی بی‌بی‌سی، وجود موادی نظیر “کدئین” و “دی هیدرو کدئین” در قرص‌های مسکن، موجب می‌شود افرادی که بیش از حد از این نوع داروها استفاده می‌کنند به آن معتاد شوند. این دانشمندان همچنین ضمن هشدار به افرادی که به دلایل گوناگون مجبور هستند بیش از سه روز متوالی از داروهای مسکن استفاده کنند، توصیه کرده‌اند پس از این مدت حتما به پزشک مراجعه کنند. مصرف مداوم کدئین برای مدت طولانی (چند روز) ممکن است منجر به اعتیاد بدن به این ماده شود و پس از توقف مصرف آن، احساس خستگی مفرط، تندمزاجی و تحریک پذیری شدید به فرد مورد نظر دست خواهد داد. علاوه بر احتمال ابتلا به اعتیاد مصرف بیش از حد داروهای مسکن نه تنها ممکن است پس از مدتی دیگر تاثیری در تسکین درد از جمله سردردهای مزمن نداشته باشد، بلکه این احتمال نیز وجود دارد که موجب تشدید آن شود.

منبع خبر: تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی ‪۸۴-۰۵-۲۵‬

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2005-11-22 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :