قاچاق متادون در ایران

قاچاق متادون در ایران

جانشین دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد: توزیع شربت متادون با رفع اشکالات موجود به زودی آغاز می‌شود. به گزارش خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، جهانی امروز چهارشنبه در حاشیه همایش رهیافت‌ها، چالش‌ها و آسیب‌های درمان اعتیاد با اعلام این که نمایشگاه هفته مبارزه با مواد مخدر به صورت دائمی برگزار خواهد شد. هدف از […]

جانشین دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد: توزیع شربت متادون با رفع اشکالات موجود به زودی آغاز می‌شود. به گزارش خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، جهانی امروز چهارشنبه در حاشیه همایش رهیافت‌ها، چالش‌ها و آسیب‌های درمان اعتیاد با اعلام این که نمایشگاه هفته مبارزه با مواد مخدر به صورت دائمی برگزار خواهد شد. هدف از برگزاری این نمایشگاه را گسترش تعامل میان همه سازمان‌های مرتبط با مبارزه با مواد مخدر اعلام و بیان کرد: با دائمی شدن این نمایشگاه و نشان دادن مواد مخدر به جامعه، شناخت مردم از این مواد هر چه بیشتر می‌شود و به نوعی محور اصلی این نمایشگاه دانش‌افزایی درباره مواد مخدر در جامعه است.

وی با اشاره به این که ستاد مبارزه با مواد مخدر همه هزینه‌های برگزاری این نمایشگاه را بر عهده گرفته و به دانشگاه‌ها نیز اعلام کرده است که در صورت تمایل برای شرکت در این نمایشگاه امکانات لازم را در اختیار آن‌ها قرار خواهد داد، درباره وضعیت ارتباط ستاد با سازمان‌های غیردولتی، گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر در صدد است ارتباط خود را با این سازمان‌ها هر چه بیشتر کند و در این راستا روز ۱۱ تیرماه جلسه‌ای نیز با سازمان‌های غیردولتی فعال در زمینه درمان و کاهش آسیب اعتیاد برگزار خواهد شد و البته هر سازمانی که استانداردهای درمان و کاهش آسیب اعتیارد را رعایت کند، از پشتیبانی مالی ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز برخوردار خواهد شد که شاهد این سخن این است که به یکی از سازمان‌های غیردولتی موفق در امر درمان اعتیاد، ۶۰ میلیون تومان کمک مالی اعطا شد.

جانشین دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنین درباره درمان نگهدارنده اعتیاد با متادون اظهار کرد: متادون درمانی به این معنی نیست که میزان مصرف تغییر نکند، بلکه هدف از این نوع درمان کاهش مصرف است اگر چه ممکن است طول درمان زیاد باشد.

وی متوسط طول درمان نگهدارنده با متادون را بین سه هفته تا سه ماه اعلام کرد و با بیان این که این مدت ممکن است با نظر پزشک کمتر یا بیشتر شود، درباره طرح نجات معتادان پرخطر، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۳۹ نفر از دو هزار و ۸۱۹ معتاد دستگیر شده در مرکز درمانی شفق تحت متادون درمانی هستند و مابقی این افراد آزاد شدند.

جهانی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره وضعیت کنونی مصرف شیشه‌ در کشور یادآور شد: شیشه واقعی یک نوع داروست که ممکن است در داروخانه‌ها نیز به فروش برسد.

وی افزود: لذا در واقع ماده‌ای که الان به عنوان شیشه مصرف می‌شود، شیشه واقعی نیست و در حقیقت هروئین فشرده است.

جانشین دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه به روش‌های مختلف درمان اعتیاد اشاره کرد و گفت: برای درمان معتادان روش‌های درمانی مختلفی وجود دارد، اما در مورد برخی از بیمارانی که از مواد روانگردان استفاده می‌کنند روش درمانی وجود ندارد و آن‌ها را تنها باید از طریق درمان‌های علامتی درمان کرد به این صورت که در هنگام بروز علائمی همچون تب و استفراغ باید بلافاصله در صدد رفع این علامت‌ها برآمد اگر چه درمان قطعی در مورد این افراد وجود ندارد.

وی همچنین درباره روش سم‌زدایی معتادان بیان کرد: امروزه روش سم‌زدایی به صورت قرنطینه کردن معتاد در مدت حداقل ۲۰ روز در دنیا منسوخ و روش متداول درمان اعتیاد متادون درمانی است.

جهانی در ادامه قاچاق متادون در ایران را رد و تاکید کرد: اگر موردی در این زمینه باشد، نیروی انتظامی به طور جدی با آن برخورد خواهد کرد.

وی با اشاره به این که درمان اعتیاد ممکن است در برخی از افراد مدت زیادی به طول بی‌انجامد، در پایان اظهار کرد: تنها اشکال طول کشیدن درمان اعتیاد این است که برای افراد وابستگی ذهنی ایجاد می‌شود و این وابستگی ممکن است عودهای مختلف یا زمان‌های بروز متفاوتی از اعتیاد به دنبال داشته باشد که در این زمینه روان درمانی موثرترین شیوه درمان است.

انتهای پیام

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2007-06-27
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز