فرصت معتادان بی‌خانمان پایان یافت

فرصت معتادان بی‌خانمان پایان یافت اعتیاد

جانشین دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، از اجرای طرح جمع آوری معتادان پرخطر در تهران از اول خرداد و در شهرستان ها از اول تیرماه خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، دکترمحمد رضا جهانی ظهر امروز درنخستین نشست خبری با خبرنگاران در خصوص طرح جمع آوری معتادان پرخطر گفت: این طرح بنا بود از […]

جانشین دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، از اجرای طرح جمع آوری معتادان پرخطر در تهران از اول خرداد و در شهرستان ها از اول تیرماه خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، دکترمحمد رضا جهانی ظهر امروز درنخستین نشست خبری با خبرنگاران در خصوص طرح جمع آوری معتادان پرخطر گفت: این طرح بنا بود از اواسط سال ۸۵ شروع شود، اما به جهت اینکه فرصت بیشتری دراختیار معتادان ( برای ترک) قرار گیرد، این طرح با کمی تاخیر آغاز شد.جانشین دبیر کل ستاد مبارزه بامواد مخدر، با بیان اینکه بودجه درمانی سال گذشته ۱۳ میلیارد تومان بوده است اظهار داشت: امسال ۵۰ درصد از اعتبار مربوط به پیشگیری و درمان است.

جهانی تصریح کرد: افراد دستگیر شده توسط نیروی انتظامی به قرنطینه های از پیش تعیین شده انتقال داده می شوند و پس از آن معاینه و آزمایشات لازم انجام خواهد شد، اما افرادی که مقاومت کرده وحاضر به درمان نشوند، پرونده قضایی برای آنان تشکیل خواهد شد.

جانشین دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر ، با اعلام اینکه تعداد مرکزهای بی ای سی( درمانی) از ۲۵ به ۱۰۰ مرکز گسترش یافته است ، تصریح کرد: به موازات اقدام هایی که در مرکز بی ای سی و ام ام تی انجام می شود، بهزیستی نیز در این کار مشارکت خواهد داشت.

وی، با بیان اینکه هدف کلی طرح جمع آوری معتادان پرخطر،ارجاع معتادان برای درمان است افزود: در صورتیکه که معتادی واکنش نشان دهد، به مرکز شفق و یا زندان انتقال داده خواهد شد.

جهانی،همچنین با اشاره به ضرورت تغییرات در قانون های مربوط به مواد مخدر گفت: با همکاریهای انجام شده بین دستگاههای ذی ربط به زودی تغییراتی در امر مبارزه با مواد مخدر بوجود خواهد آمد.

وی، با عنوان اینکه معتادان تزریقی و بی خانمان هدف اصلی این طرح قرار دارند یاد آور شد: خانواده ها نیز با مراجعه به مراکز درمانی در سراسر کشور می توانند افراد معتاد خود را تحت پوشش درمانی قرار دهند.

جانشین دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در ارتباط با ادغام ستاد مبارزه با مواد مخدر با بخش مبارز با مواد مخدر نیروی انتظامی گفت: به هیچ وجه با بخش مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی ادغام نخواهد داشت.

وی، همچنین از تهیه بانک اطلاعات معتادان پرخطر توسط اردوگاهها پس از شناسنامه دار کردن آنها خبر داد.

تاریخ بروزرسانی : 2007-05-05 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو