فرآیند ترک درمعتاد به کندی صورت می گیرد

فرآیند ترک درمعتاد به کندی صورت می گیرد اعتیاد

تحقیقات جدید بر روی مغز نشان می دهد: اعتیاد به ساختار طبیعی حافظه صدمه می‌زند به همین دلیل ترک کامل در فرد معتاد به کندی صورت می گیرد. دکترحیدری متخصص ریه دراین باره به خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران گفت: مصرف مواد اعتیاد آور ترشح ماده شیمیایی دوپامین در مغز را […]

تحقیقات جدید بر روی مغز نشان می دهد: اعتیاد به ساختار طبیعی حافظه صدمه می‌زند به همین دلیل ترک کامل در فرد معتاد به کندی صورت می گیرد. دکترحیدری متخصص ریه دراین باره به خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران گفت: مصرف مواد اعتیاد آور ترشح ماده شیمیایی دوپامین در مغز را در پی دارد و از آنجا که این ماده ارتباط نزدیکی با افزایش غلظت فاکتور Transcription که مسئول خاطرات طولانی مدت است، دارد از این رو مصرف این مواد به حالت خوشایند تبدیل شده و در مغز فرد معتاد به مدت طولانی مدت ثبت می شود.
وی با اعلام این که بنابراین با هر بار مصرف مواد مخدر غلظت فاکتور Transcription در مغز افزایش می یابد؛ ادامه داد: به این ترتیب سلول های مغز تغییر یافته و خاطرات مربوط به آثار خوشایند این مواد (که عامل تحریک کننده مواد مخدر است) در مغز پررنگ می شود.
دکتر حیدری با اشاره به این که حتی پس از ترک اعتیاد و بازگشت سطح فاکتور Transcription به سطح طبیعی، حساسیت فرد به مواد در حد بالایی باقی می ماند، افزود: به همین دلیل اغلب این افراد حالت سردرگمی داشته و به دنبال سرنخ های دوباره هستند و این پدیده خطر بازگشت شخص به سمت اعتیاد را پس از گذشت مدت زمان طولانی از ترک تشدید می کند.

انتهای پیام

تاریخ بروزرسانی : 2007-04-10 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو