عوارض قرصهای اکستازی را بهتر بشناسیم !

عوارض قرصهای اکستازی را بهتر بشناسیم ! اعتیاد

ایسنا، عوارض پزشکی ایران – مصرف بیش از اندازه قرصهای اکستازی می تواند باعث عوارض برگشت ناپذیر مغزی به خصوص از بین رفتن حافظه و مختل شدن قوه ادراک شود. ” رامتین فرخی پندار ” داروساز ضمن بیان مطلب فوق به خبرنگار ایسنا، اظهار داشت : همچنین، مصرف این قرصها سبب ایجاد بیماریهای قلبی، کلیوی […]

ایسنا، عوارض پزشکی ایران – مصرف بیش از اندازه قرصهای اکستازی می تواند باعث عوارض برگشت ناپذیر مغزی به خصوص از بین رفتن حافظه و مختل شدن قوه ادراک شود.

” رامتین فرخی پندار ” داروساز ضمن بیان مطلب فوق به خبرنگار ایسنا، اظهار داشت : همچنین، مصرف این قرصها سبب ایجاد بیماریهای قلبی، کلیوی و ریوی شده و قطع یکباره آن پس از استفاده طولانی مدت عوارضی همچون افسردگی شدید، ضعف حافظه و علائم شبیه سرماخوردگی را به همراه می آورد.
وی با اشاره به اینکه قرصهای اکستازی دارای ناخالصیهای فراوان و مواد خطرناک همچون ترکیبات آمفتامین، LSD،‌ فنیل پروپانول آمین و … است اظهار داشت : این ناخالصیها باعث توهم زایی در مصرف کنندگان می شود.
فرخی پندار تصریح کرد : همچنین، قرصهای اکستازی سبب افزایش انرژی شده و مصرف هر نوبت آنها می تواند باعث مصرف ذخیره سروتونین مغز شود، بنابراین به دلیل اینکه جهت ذخیره مجدد این هورمون حدود ۱۵ روز به طول می انجامد افراد در این مدت دچار افسردگی حاد می شوند.
وی افزود : اثرات قرصهای اکستازی ۲۰ دقیقه پس از مصرف ظاهر شده و حدود یک الی دو ساعت ادامه می یابد.
گفتنی است ، قرصهای اکستازی با نام شیمیایی متیلن دی اکسی آمفتامین، XTC اکس، E و … به کار رفته اولین بار نیز به عنوان یک دارو در درمان بیماریهای روانی وارد باز شدند.
همچنین، این دارو معادل مواد اعتیاد آور کوکائین،‌ هروئین و مورفین است.

تاریخ بروزرسانی : 2005-11-26 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو
جایگزین بوتاکس آمد