عوارض شديد مصرف ترامادول - اعتیاد

عوارض شدید مصرف ترامادول

عوارض شدید مصرف ترامادول اعتیاد

معاون آموزشی مرکز ملی مطالعات اعتیاد کشور، نسبت به عادی شدن مصرف داروی مسکن «ترامادول» در جامعه هشدار داد. دکتر آذرخش مکری در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، با بیان این که مصرف ترامادول بدون نسخه پزشک می‌تواند بسیار خطرساز باشد، یکی از این خطرات را خطر اوردوز کردن در مصرف دارو ذکر کرد. وی […]

معاون آموزشی مرکز ملی مطالعات اعتیاد کشور، نسبت به عادی شدن مصرف داروی مسکن «ترامادول» در جامعه هشدار داد. دکتر آذرخش مکری در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، با بیان این که مصرف ترامادول بدون نسخه پزشک می‌تواند بسیار خطرساز باشد، یکی از این خطرات را خطر اوردوز کردن در مصرف دارو ذکر کرد. وی گفت: علائم اوردوز شدن با ترامادول ممکن است شامل خواب آلودگی، آهسته شدن ضربان قلب، خستگی بیش از حد، کاهش دمای بدن، احساس سبکی در سر، غش کردن یا حتی رفتن به کما باشد.

این متخصص با بیان این که عوارض جانبی ترامادول ممکن است باعث ناتوانی در فکر کردن یا نشان دادن عکس‌العمل به موقع در کارها شود، عنوان کرد: متاسفانه حالت صرع در بعضی افرادی که ترامادول مصرف می‌کنند، دیده شده است که این موضوع اهمیت مصرف این دارو تنها با تجویز پزشک را بیش از پیش نشان می‌دهد.

وی همچنین تاکید کرد: ترامادول تنها در موارد خاص و برای بیماری‌های خاص تجویز می‌شود و مصرف آن بدون تجویز پزشک قطعا عوارض بسیاری را در پی خواهد داشت.

مکری در ادامه با بیان این که ترامادول یک داروی اعتیادآور ضددرد است، افزود: این دارو برای از بین بردن دردهای نسبتا زیاد یا شدید مصرف می‌شود.

وی با تاکید بر این که این دارو تنها باید در بیمارستان‌ها با نظارت وزارت بهداشت و یا صرفا با نسخه پزشک مورد استفاده قرار گیرد، خاطرنشان کرد: بر این اساس و طبق آنچه که در قوانین پیش‌بینی شده، تجویز داروی ترامادول بدون نسخه پزشک تخلف است، چون می‌تواند برای مصرف‌کننده خطرساز باشد.

انتهای پیام

سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2009-05-26 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :