عوارض سيگار كشيدن در جواني - اعتیاد

عوارض سیگار کشیدن در جوانی

عوارض سیگار کشیدن در جوانی اعتیاد

هموطن-پزشکان می‌گویند: سیگار کشیدن در دوران جوانی روی کیفیت زندگی در سن پیری و سالخوردگی تاثیر منفی و نامطلوب دارد. براساس گزارش منتشر شده در نشریه آرشیو طب داخلی، هر چه افراد تعداد سیگاریهایی را که در روز می‌کشند، افزایش ‌دهند، به همان نسبت کیفیت سلامت و زندگی آنها در رابطه با تندرستی رو به […]

هموطن-پزشکان می‌گویند: سیگار کشیدن در دوران جوانی روی کیفیت زندگی در سن پیری و سالخوردگی تاثیر منفی و نامطلوب دارد.
براساس گزارش منتشر شده در نشریه آرشیو طب داخلی، هر چه افراد تعداد سیگاریهایی را که در روز می‌کشند، افزایش ‌دهند، به همان نسبت کیفیت سلامت و زندگی آنها در رابطه با تندرستی رو به زوال می‌رود.
پژوهشگران همچنین دریافته‌اند که کیفیت زندگی و تندرستی حتی در افرادی که بالاخره سیگار را ترک می‌کنند، کاهش می‌یابد.
مطالعات قبلی نیز نشان داده بود که استعمال دخانیات می‌تواند، میانگین عمر یک انسان را بین ۷ تا ۱۰ سال کاهش دهد.
به علاوه، این روند با تغذیه نامطلوب، موقعیت پایین اجتماعی ــ اقتصادی و سایر فاکتورهایی که کیفیت زندگی را پایین می‌آورند، در ارتباط است.
برای پژوهش بیشتر و دقیق روی تاثیرات کشیدن سیگار بر کیفیت زندگی، ارتو وی استراندبرگ از دانشگاه هلسینکی در فنلاند و دستیاران وی روی یکهزار و ۶۵۸ مرد سفید پوست که بین سالهای ۱۹۱۹ تا ۱۹۳۴ متولد شده بودند، مطالعه کردند.
این مردان طی ارزیابی که در سال ۱۹۷۴ صورت گرفت، سالم در نظر گرفته شدند. ادامه مطالعات در سال ۲۰۰۰ انجام شد که در ادامه تحقیقات از این افراد درباره وضعیت کنونی سیگار کشیدن آنها، سلامت و کیفیت زندگیشان سوالاتی پرسیده شد و سپس محققان از آمار رسمی مرگ و میر ثبت شده در فنلاند برای ادامه بررسیها استفاده کردند.
نتایج تحقیقات نشان داد: افرادی که زیاد سیگار می‌کشند، یعنی بیش از ۲۰ نخ سیگار در روز، حدود ۱۰ سال کمتر از غیرسیگاریها عمر می‌کنند.
شرکت کنندگانی که هرگز سیگار نکشیده بودند، از بهترین کیفیت زندگی و سلامت بهره‌مند بودند.
همچنین معلوم شد؛ کسانی که در جوانی سیگار می‌کشیدند در دوران پیری با مشکلات بیشتری دست به گریبان هستند و زندگی برایشان سخت‌تر است.

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2008-10-20 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :